Сюди не ходять "шопитися", сюди ходять "скуплятися": знаменитий ринок "Барабашово" в Харкові показав Анатолій Анатоліч

"Барабашово". Фото: kanaldim.tv

"Барабашово " в Харкові — один із найбільших ринків Європи, а не тільки України, і 14-й у рейтингу найбільших ринків світу. Який сьогодні вигляд має ринок, у програмі "Міста" телеканалу "Дім" показав ведучий Анатолій Анатоліч.

"Барабашово" (або, як його називають місцеві, “Барабан” або “Барік”) — практично місто в місті, його площа — понад 75 га, тут понад 15 000 торгових і складських місць.

Ринок розташований на Салтівці, між станціями метро "ім. Академіка Павлова" та "ім. Академіка Барабашова", від останньої станції й походить назва.

Ринок, як і сам Харків, також потерпає від російської агресії. Перший масований обстріл стався 17 березня 2022 року. У кількох місцях ринку почалися пожежі, які поширилися на прилеглі будинки. Під час гасіння пожежі росіяни обстріляли "Барабашово" повторно, убивши одного пожежника і поранивши ще одного співробітника ДСНС.

Загалом до червня 2022 року росармія знищила до 30% ринку. Але 21 липня 2022 року російські війська знову обстріляли "Барабашово" — касетними боєприпасами з РСЗВ "Ураган". Троє людей загинули, щонайменше 23 людей було поранено.

Але, попри небезпеку, ринок живе і працює.

Як зазначив Анатолій Анатоліч, на "Барабашово" не ходять "шопитися", на "Барабашово" ходять "скуплятися". Ведучий проєкту "Міста" приїхав на ринок у другій половині дня в будні, тому тут було не так багато покупців і деякі магазини були зачинені. А деякі закриті через наслідки російських обстрілів.

Анатолій Анатоліч зайшов до магазину окулярів, де йому одразу запропонували кілька крутих моделей.

Власниця магазину Тетяна Щирова на початку повномасштабної війни пробула 80 днів в окупації — у селі Руські Тишки. Село від Харкова за 10 кілометрів, до кордону з РФ — 25.

"Я не могла виїхати. Коли село звільнили наші, тоді я вже виїхала на Харків. У мене там був будинок, але він не вцілів. У мене згоріло все повністю — починаючи від газового котла, закінчуючи унітазом. Але я відновлюю будинок, уже плитку кладу", — розповіла жінка.

У Тетяни четверо дітей, молодший син народився в окупації. Але в харків'янки немає думок їхати з рідного міста.

"За кордоном я себе не бачу. Я можу тільки тут. Харків — це мій дім, у якому мені зручно, у якому мені комфортно. Так, зараз продажі впали більш ніж удвічі, а що робити? Щойно звільнили Руські Тишки, я одразу поїхала до Харкова. До того ж [21 липня 2022 року] на ринку був приліт, хвилювалася, як мій бізнес. Тоді була дуже велика пожежа, мені її було видно навіть у Тишках. Але в мене все, слава богу, вціліло. Я перша відкрилася на ринку", — зазначила вона.

Повна версія програми: Метро-школа, "Барабашово" та екопарк: як живе незламний Харків — проєкт "Міста" з Анатолієм Анатолічем

Прямий ефір