Країни Балтії та Польща планують ввести санкції проти РФ через ув’язнення Навального

Ілюстративне фото: detector.media

Латвія, Литва, Естонія та Польща планують запровадити обмежувальні заходи проти Росії через ув’язнення опозиціонера Олексія Навального.

Відповідну заяву зробив міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс, повідомляє TV3.

Зазначається, що до санкційного списку будуть внесені люди, які були причетні до затримання й арешту Олексія Навального після повернення із Німеччини до Росії.

"Санкції щодо РФ, пов’язані із арештом Олексія Навального, стоять на порядку денному. Ми говоримо з нашими балтійськими колегами та владою Польщі щодо узгодження переліку санкцій для людей, які сприяли його арешту та суду. Сподіваємося, що найближчим часом список буде складений і узгоджений на найвищому політичному рівні", — сказав Габріеліус Ландсбергіс.

Введення санкцій проти Росії обговорили під час візиту Ландсбергіса до Польщі, де він зустрівся з польським колегою Збігнєвом Рау, уточнили в інформації.

За словами очільника литовського зовнішньополітичного відомства, країни Балтії та Польща можуть запровадити санкції раніше, ніж це зробить Європейський Союз.

Нагадаємо, суд РФ заарештував Навального на 3,5 роки. Цого затримали 17 січня в аеропорту "Шереметьєво" після повернення з Німеччини, де він лікувався після отруєння.

Раніше Сполучені Штати Америки висловили занепокоєння рішенням російського суду позбавити волі Олексія Навального та закликали владу РФ негайно та без жодних умов звільнити політика.

Прямий ефір