Солодка Франція: як переселенка з України випікає корисні смаколики

Українка Ольга Ширяєва із початком повномасштабної війни живе у Франції. Раніше жінка працювала на електростанції у Рівненській області. Проте, коли народила четвертого сина, захопилася випічкою. Її страви — корисні, легкі та дуже смачні. Зараз у Франції Ольга продовжує випікати смаколики, щоб віддячити за гостинність. Про це розповідає сюжет "Ранку Вдома".
Торт без цукру або ж хліб без дріжджів. Усе, що випікає Ольга Ширяєва, — дуже смачне та корисне, адже вона не використовує нічого що може викликати алергію, та намагається зробити їжу максимально легкою.
"Мій посил — щоб було смачно, корисно і як би домашнє. Я зовсім не використовую продукти тваринного походження. Не використовую молочні продукти, яйця. У мене все на кокосовому, мигдалевому, вівсяному молоці. Також не використовую біле борошно, тільки цільнозернове борошно", — говорить вона.
Раніше Ольга жила в місті Вараш на Рівненщині, працювала на місцевій атомній електростанції. Проте, коли народила четвертого сина і пішла в декрет, то захопилася випічкою. Сім'я Ширяєвих — вегетаріанці, намагаються правильно харчуватися, і щоб побалувати дітей "правильним" смачненьким, Ольга вирішила випікати.
Згодом на Рівненщині у жінки з'явилися свої клієнти.
"Спочатку я годувала всіх, кого могла, — дегустувала на всіх знайомих. Місто у нас маленьке, тож бажаючих було не дуже було багато. Але знайшлись ті, хто цим цікавляться", — зазначає Ольга.
З часом асортимент випічки став різноманітним: капкейкі, торти, цукерки й навіть хліб без дріжджів.
"Хліб навіть не на заквасці, бродіння там немає. Цукерки у мене дуже різні, з різними начинками, різні батончики — от "снікерс", "баунті", тільки на корисний манір", — розповідає майстриня.
Жінка навчалася на курсах кондитерів, планувала розвивати свою маленьку справу. Проте усе це тепер — минуле. У березні Ольга з дітьми сіли в автомобіль і поїхали до Франції. Форми та інгредієнти взяли з собою.
"Наше місто з атомною станцією. І коли росіяни захопили Запорізьку атомну електростанцію, то нас чоловік зразу зібрав, і я з дітьми поїхала. Так доїхали до Франції", — пояснює жінка.
Ольга з дітьми поселилася в невеликому містечку поблизу Парижа. Мешканці їм дуже допомагають, тому тепер жінка часто випікає свої солодощі, але вже не для продажу, а щоб віддячити за гостинність.
"В мене тут є жіночка одна. Хоч щось скажи їй. От мені потрібен був велосипед — вона вже на завтра мені прислала велосипед. Люди дуже, дуже допомагають", — ділиться Ольга.
Інгредієнти, які кондитерка привезла з України, вже давно закінчилися. Тепер вона випікає з французьких. Проте дещо досі доводиться замовляти з батьківщини.
"Наприклад, зараз мені надійшли жовто-блакитні коробочки. Я хочу, щоб у мене все було у жовто-блакитних коробочках", — продовжує українка.
Мало не щоночі Ольга вмикає піч та готує: торти, хліб або робить цукерки, батончики. Каже, завжди є, кому віддячити за допомогу.
А ще жінка вивчає французьку мову та планує закінчити кондитерські курси вже у Франції, аби тішити своїми смачними та корисними солодощами ще більше людей.
Більше про життя українців в інших країнах:
- Українські переселенці у Швейцарії: де реєструватися і шукати роботу
- Українські переселенці у Бельгії: де реєструватися і шукати роботу
- Життя та освіта українських переселенців у Нідерландах
- Як українські переселенці працевлаштовуються в Данії
- Як вимушеним українським переселенцям живеться на Кіпрі
- Як українські переселенці живуть в Естонії
- Українські переселенці в Норвегії: як навчаються наші школярі та студенти
- Як українські переселенці живуть і працюють в Австрії
- Як українські переселенці живуть і навчаються в Італії
- Босі ноги, відсутність домашніх завдань та оцінок: що дивує українських переселенців у школах Ісландії