Склянки з кулями, ножі та БДСМ-прикраси виготовляє майстерня військового BatArt в Ірпені

Андрій Несмачний. Скриншот: kanaldim.tv

Військові з Ірпеня відкрили цех з виготовлення крафтової продукції. Це склянки та чарки з кулями, браслети, ножі, шкіряні та БДСМ-вироби. Майстерню BatArt заснував ветеран АТО Андрій Несмачний, аби заробляти кошти для підтримки побратимів. У 2022 році росіяни розбили майстерню. Працівники цеху стали на захист України. Між ротаціями команда поновила роботу майстерні. Гроші з продажів йдуть на забезпечення підрозділів та допомогу пораненим побратимам, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Військовослужбовець ЗСУ Андрій Несмачний виготовляє у могильних печах. За таких умов скло можна нагріти до 1 300 градусів. Кожній склянці підбирають свій температурний режим, щоб у неї можна було вмонтувати кулю.

"Коли до нас приїздили ветерани зі США, то були здивовані. Один з них сказав, що куля погана, а от українське скло дуже міцне", — пригадує засновник майстерні BatArt Андрій Несмачний.

Андрій Несмачний — ветеран АТО. Майстерню креативних предметів побуту BatArt відкрив ще в 2019 році. Усе почалося з плетіння браслетів з паракорду. Коли продав перші вироби, то кошти відправив у фонд "Повернись живим". Згодом чоловік завербував до творчості своїх побратимів. Вони орендували невелике приміщення в Ірпені і почали експериментувати.

"Весь прибуток ми віддавали на лікування поранених в АТО/ООС. На шпиталі або через фонди", — додає Андрій Несмачний.

Після початку повномасштабного вторгнення майстерню знищили росіяни. Андрій Несмачний з побратимами повернулися на фронт. Після деокупації Київщини команда вирішила поновити роботу майстерні, щоб мати кошти для забезпечення своїх підрозділів. Коли оголосили про те, що відкривають цех, то отримали велике передзамовлення. Військовим вдалося винайняти приміщення на 300 квадратних метрів. Одночасно працює кілька військових, які приїхали на ротацію, або у відпустку чи реабілітацію.

Військовим допомагає волонтер Роман Марчук. На Київщину приїхав з Луцька, щоб допомагати постраждалим від війни. Коли дізнався про майстерню військових, вирішив приєднатися. Зараз він виготовляє ножі — кухонні та бойові. Вироби, продають в соцмережах. До речі, в асортименті BatArt є шкіряні вироби та навіть БДСМ-аксесуари.

"Шкірою займається одна людина. Це Дмитро. Він снайпер, зараз на фронті. Виготовляє гаманці, жіночі сумки та БДСМ-аксесуари", — додав Андрій Несмачний. 

На черзі виробництво дерев'яної тари та кераміки. Військові сподіваються, що в майбутньому BatArt стане гуманітарним осередком для ветеранів, де вони зможуть пройти реабілітацію опановуючи нові ремесла.

Читайте також: Як крафтова майстерня "Військовий сувенір" у Житомирі об'єднує українських захисників

Прямий ефір