Як крафтова майстерня "Військовий сувенір" у Житомирі об'єднує українських захисників
![](https://kanaldim.tv/wp-content/uploads/2023/11/lisak-820x461.jpg)
Ветеран війни Юрій Лисак відкрив у Житомирі крафтову майстерню по роботі з деревиною. Для військових — це справжня арттерапія. Майстерня вже стала місцем, де можна не тільки відпочити морально та виготовити щось своїми руками, а й поспілкуватися з побратимами, які завжди зрозуміють та підтримають. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".
У Житомирі ветеран війни Юрій Лисак на грант відкрив крафт крафтові майстерню по роботі з деревиною. У ній можна отримати своєрідну арттерапію, яка допомагає військовим адаптуватися до мирного життя.
"Коли хлопці виходять з майстерні, у них очі горять. Усі вони кажуть, що будуть працювати тут далі. Це найкраща оцінка моєї роботи", — зізнається ветеран, волонтер Юрій Лисак.
Юрій Лисак став на захист країни у 2015 році. Служив на Луганському напрямку до 2020 року. Коли Росія розпочала повномасштабну війну. Чоловік був у рідному місті. Спочатку вивіз родину за кордон, а сам повернувся до Житомира і розпочав волонтерську діяльність.
"Збирали по області балони з яких робили буржуйки. Передавали це на фронт. Потім почали виготовляти ножі", — пригадав волонтер.
Пізніше зрозумів, що хлопцям, які повертаються з фронту, потрібна підтримка. Такої уваги й турботи колись потребував і сам Юрій. Тоді адаптуватися до життя допомогла робота з деревом.
"Я повернувся додому з ПТСР. З цим вдалося впоратися завдяки тому, що я почав займатись деревом. Знаю, що така робота дійсно допомагає. Я хочу залучити до цього якомога більше хлопців. Зараз вони пробують себе у майстерні, бачу, що їм це до вподоби", — провадить ветеран.
Юрій Лисак створив громадську організацію "Військовий сувенір", отримав державний грант на 120 000 гривень і відкрив майстерню, де ділиться своїми знаннями й досвідом з військовими.
"Придбали станок для різання та все ручне обладнання. Все для того, щоб можна було займатися крафтом. Це не столярка, це саме крафт. Це треба для того, щоб в людини працювала дрібна моторика рук. Вони, коли починають працювати руками, забувають про все погане, адже повністю занурюються у процес", — резюмує Юрій Лисак.
З матеріалами допомагають друзі та знайомі. Хтось надає деревину, інші — донатять. До справи долучаються і побратими. Сергій Твардовський, як військовий психолог, певен, що така терапія надважлива в цей час.
"Ми будемо направляти сюди чоловіків, які будуть до нас звертатися. Це один з варіантів терапії. Також ми шукаємо виробників, які готові надати робочі місця нашим хлопцям", — пояснює психолог Сергій Твардовський.
Двері майстерні Юрія Лисака відчинені завжди. Немає груп чи обмежень у часі. Тут виготовляють годинники, кухонне приладдя, дитячі іграшки та навіть особливі окопні свічки.
Читайте також: "Волонтери Фортуни" з Коростеня — історія організації