Скільки ліцензій на Олімпійські ігри здобула Україна на Чемпіонаті світу-2024 з водних видів спорту

Олексій Середа та Кіріл Болюх. Фото: gettyimages.com

2-18 лютого у катарській Досі проходить Чемпіонат світу-2024 з водних видів спорту, і українці дають нам змогу радіти успіхам. Деякі безмедальні виступи теж заслуговують на увагу. Перш за все тому, що Україна будує своє олімпійське майбутнє. До нагород приєднуються ліцензії на виступи у літньому Парижі. Про світові визнання українських дайверів йдеться у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім". 

Українські дайвери підкорили Доху на рівні планів і задач, які собі поставили. Стрибуни у воду здобули чотири ліцензії на Олімпійські ігри. Цей список відкрили Олег Колодій та Данило Коновалов. У фіналі синхронних стрибків із 3-метрового трампліну українці стали шостими, що дозволило їм здобути перепустку до Парижу. Для Коновалова такий крок — перший у кар'єрі. 

"Дуже радий, що з Олегом завоювали ліцензію, адже це мрія кожного спортсмена. Щодо стрибків — у мене трішки не все вдалося. Хочу також відмітити Олега Колодія, який захворів, але стрибав чудово. Я дуже вдячний всьому тренерському штабу, який працював зі мною. Ця ліцензія — радість для мого рідного Миколаєва та стимул для юних спортсменів, які тільки починають свою кар'єру. Докладайт максимум максимум зусиль, не здавайтеся і ваші мрії стануть реальністю", — прокоментував фіналіст чемпіонату світу Данило Коновалов.

Естафету здобутків підхопили Софія Лискун та Ксенія Байло у синхроні із 10-метрової вишки. Україна вдруге в історії буде представлена на Олімпіаді в усіх синхронних стрибках. Вперше це трапилось на Іграх-2012 в Лондоні. 

Катарська ліцензія №3 Анни Письменської та Вікторії Кесарь на 3-метровому трампліні стала особливою для команди. Україні вдалося здобути повний комплект ліцензій на Олімпіаду у синхронних стрибках у воду. До чемпіонату світу збірна мала лише одну перепустку зі синхронних стрибків. Її здобули Олексій Середа та Кіріл Болюх на чемпіонаті світу 2023 року. 

Середа та Болюх підкреслили статус лідерів команди і на змаганнях у Досі. Хлопці посіли третє місце, пропустивши вперед лише іменитих медалістів Олімпіади у Токіо із Китаю та Великої Британії. Середа підкорюватиме Париж у дуеті з Болюхом та індивідуально на своїй коронній 10-метровій вишці. До речі, саме у цьому виді на чемпіонаті світу Середа відзначився історичним для України досягненням — здобув першу медаль в індивідуальних виступах серед чоловіків, "бронзу". 

Середа — не єдиний, хто матиме змогу поборотися за медалі Олімпіади в Парижі двічі. Таку можливість отримала і Вікторія Кесарь, яка окрім синхронної з Письменською, здобула ліцензію у стрибках із 3-метрового трампліна. 

Збірна України зі стрибків у воду буде представлена на Олімпійських іграх у Парижі у шести дисциплінах. Попереду — відточення стрибків та змагання Кубка світу, що стануть важливим етапом підготовки. 

Збірна України з артистичного плавання здобула "срібло" акробатичної програми. На Іграх у Парижі українки будуть представлені в дуеті артистичного плавання.

Читайте такожМедалі паризьких Олімпійських та Паралімпійських ігор 2024 року міститимуть частину Ейфелевої вежі

Медіа-партнери
Прямий ефір