Скандал навколо AstraZeneca: чому десятки країн призупинили вакцинацію (ВІДЕО)

Вакцинация от коронавируса. Фото: apnews.com

Майже два десятки країн оголосили про тимчасове припинення вакцинації препаратом AstraZeneca після повідомлень про її можливі побічні ефекти. Серед них, зокрема, Німеччина, Італія, Франція, Данія, Норвегія та інші, повідомляє телеканал "Дом".

Все почалося після того, як з'явилися повідомлення, що у деяких пацієнтів після щеплення утворилися тромби. Але не всі вирішили наслідувати приклад європейських країн, наприклад, Австралія.

"Я, як і раніше, впевнений у вакцині AstraZeneca, в її безпеці. І на даний момент немає ніяких доказів того, що вона викликає утворення тромбів. Безпека — наш головний пріоритет, і при будь-якій масовій вакцинації ми дійсно очікуємо побачити незвичайні події, тому пильно стежимо за ситуацією", — зазначив головний лікар Австралії Пол Келлі.

Напередодні в компанії AstraZeneca заявили, що, проаналізувавши дані вакцинованих, не знайшли доказів утворення тромбів внаслідок використання свого препарату. Таких випадків лише 37 на 17 млн ​​щеплених.

Європейське агентство лікарських засобів (European Medicines Agency, EMA) зазначило, що між вакцинацією і появою тромбів не факт, що існує зв'язок. На даний момент користь від препарату перевищує можливі негативні ризики.

"Якщо ви подивитеся на звіти про побічні ефекти, про які повідомлялося у Великій Британії, аж до 8 березня, коли у нас було введено близько 10 млн доз AstraZeneca і понад 10 млн доз Pfizer, ви побачите, що повідомлення про порушення згортання крові приблизно однакові для двох вакцин. Потрібно буде провести дослідження, але швидше за все, проблема викликана самим захворюванням на COVID-19, а не вакциною", — говорить професор фармакоепідеміології Лондонської школи гігієни та тропічної медицини Стівен Еванс.

Тим часом у Таїланді, де тиждень тому призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca, тепер її відновили. Прем'єрміністр країни щепився публічно, щоби подати приклад своїм співгромадянам.

Всесвітня організація охорони здоров'я сьогодні збирає позачергове засідання, щоб обговорити безпеку вакцини від компанії AstraZeneca.

Нагадаємо, Степанов пояснив, чому низка країн призупинила використання вакцини AstraZeneca.

Читайте також: У Маріуполі вакцинували всіх медиків: чи були побічні ефекти (ВІДЕО)

Прямий ефір