Що потрібно для розвитку меценацтва в Україні — відповідь меценатки Беньямінової

Стелла Беньямінова. Скриншот: kanaldim.tv

Українська колекціонерка та меценатка ассирійського походження Стелла Беньямінова каже, що в Україні зараз майже немає меценацтва, натомість є спонсорство. У програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім" вона пояснила, що треба робити, щоб ситуація змінилася, а також розповіла про свою галерею Stedley Art Foundation.

"Треба щоб змінилася мода. Є мода на футболістів. А як щодо моди на лікарів чи вчителів? Зараз наші військові стали для нас взірцем — це дуже добре", — каже Беньямінова.

Світлана Леонтьєва та Стелла Беньямінова. Скриншот: kanaldim.tv

Під час повномасштабного вторгнення Стелла Беньямінова відкрила в Stedley Art Foundation новий артпростір — Open Door Residence. Він працює як музей з постійною експозицією, яка відкрита для відвідувачів щодня. Колекціонерка каже, що натовпу відвідувачів немає, але поціновувачі ходять завжди.

"Таких просторів у Києві має бути мінімум 20-30, тому що в нас велике місто. Це місце сили в місті сили", — додала вона.

Стелла Беньямінова — українська колекціонерка, лікарка, меценатка. Свою першу колекцію почала формувати на початку 90-х років. У 2011 році заснувала фонд Stedley Art Foundation, місія якого — сприяти культурному розвитку України через популяризацію українських митців та їхніх проєктів, а також для утвердження позитивного іміджу українського мистецтва на міжнародній арт-сцені.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Стелла Беньямінова залишилася в Києві і побудувала новий простір — Open Door Residence, який працює як музей із постійною експозицією.

Більше новин з "Точки опори":

Прямий ефір