Що таке цифрові гривні та навіщо вони потрібні — пояснення експерта

Гліб Удовиченко. Скриншот: kanaldim.tv

Електронні гривні незабаром мають підсилити фінансовий сектор України. Проєкт е-гривні представили ще торік. Перевага таких грошей у надійності. Їх можна зберігати у спеціальному електронному гаманці та вільно перетворювати на готівку. Усі деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Електронні гривні незабаром мають підсилити фінансовий сектор України. Що таке е-гривня і які перспективи вона відкриває перед українським бізнесом, розповідає власник платіжної компанії Гліб Удовиченко.

"Ми чекаємо суттєвих покращень до кінця цього року. Зокрема, у сфері фінтеху. Також передбачені зміни у законодавстві та поліпшення фінансової ситуації в країні. Ми зможемо обмінюватися е-гривнею, або гривню в нашому звичайному розумінні, не маючи банківських карток, а маючи акаунти в платіжних системах", — пояснив власник платіжної компанії Гліб Удовиченко. 

Перевага такої форми грошей у надійності. Головна особливість цифрових грошей — це прозорі та захищені платежі. Така технологія називається блокчейн.

Для прикладу, цифровий мільярд, виділений для розбудови автодоріг, не вдасться привласнити недбалим чиновникам. Оскільки в ці гроші буде вшита інформація про те, звідки вони взялися і на що їх можна витратити.

"Електронна гривня не дозволятиме скоротити собівартість операції в середині банку та між банками. Також можна буде проводити платежі в національній валюті без реєстрації в міжнародні платіжні системи", — додав Гліб Удовиченко.

Електронна гривня прискорить транзакції і зробить їх автоматизованими. Для більшої зручності користувача електронний гаманець можуть інтегрувати до програми "Дія". Оплата товару або послуги буде здійснюватися за допомогою смартфона, та QR-коду. Гроші спростять видачу субсидій, а також дозволять автоматично нараховувати податки під час транзакції.

"Україна насправді дуже високо в списку фінтех продуктів. В нас з'явився перший у світі мобільний інтернет-банкінг. Гривня не має технічної можливості інтегруватися з міжнародними валютними системами. Гадаю, що новий закон сприяє розвитку гривні, як визнаного фінансового активу у платіжних системах та на світовій арені", — резюмував Гліб Удовиченко.

Цифрову гривню випускатиме Нацбанк. Вона буде еквівалентна звичайній гривні. Ба більше, під час покупок товарів цифрові гроші можна переказувати між покупцями та продавцями без жодних комісій, а тому експерт прогнозує масове використання цієї форми грошей.

Також цікаво: Про популярні шахрайські схеми та способи захисту рахунків у банках говоримо з інвесторкою Юлією Баткаловою

Медіа-партнери
Прямий ефір