Сенат США не підтримав імпічмент Трампа

Дональд Трамп. Фото: ap.org

Сенат США виправдав 45-го президента Дональда Трампа під час його другого процесу імпічменту за останні 12 місяців. Таке рішення ухвалили під час голосування у суботу, 13 лютого, повідомляє "Дом" з посиланням на Reuters.

Для оголошення імпічменту в Сенаті США не вистачило більшості у дві третини голосів, необхідних для засудження Трампа за звинуваченням у підбурюванні до штурму Капітолію 6 січня.

За визнання 45-го президента США винним проголосували 57 сенаторів. Проти — 43.

74-річний Трамп — перший президент в історії США, якому двічі оголосили імпічмент. Він також перший американський лідер, проти якого відбувся процес імпічменту після виходу з посади.

Слухання щодо імпічменту Трампа тривали кілька днів. Предметом розгляду останнього засідання стала промова 45-го президента США, з якою він звернувся до своїх прихильників 6 січня. Своїми висловлюваннями Трамп фактично спонукав натовп до штурму Капітолію, вважають демократи.

Адвокати американського президента стверджували, що він не підбурював своєю промовою до бунту. Захист навів у приклад відео, на якому аналогічні фрази вимовляють багато демократів.

Другий імпічмент Дональду Трампу оголосила Палата представників Конгресу США 13 січня.

Нагадаємо, 6 січня прихильники Дональда Трампа увірвалися до будівлі Капітолію, де в той час засідали сенатори та члени Палати представників США, які збиралися затвердити результати виборів президента. Внаслідок штурму загинули четверо протестувальників та один правоохоронець. Через штурм Капітолію у США щонайменше 150 осіб отримали обвинувачення.

Читайте також: У США нагородили поліцейського, який захищав від штурму Капітолій

Прямий ефір