Санкції США проти РФ: як реагують в Кремлі на заборони Білого Дому (ВІДЕО)

Фото: slovoidilo.ua

Перші санкції адміністрації президента США Джо Байдена проти Росії й перші, узгоджені з Євросоюзом. В обмежувальному списку компанії та чиновники, причетні до отруєння опозиційного політика Олексія Навального. Як реагують в Кремлі на заборони Білого дому, інформує "Дом".

У списку Сполучених Штатів по "справі Навального" 10 російських, три німецьких, одна швейцарська компанії та ще сім російських посадовців. До переліку потрапили ті, хто на думку Вашингтона, мав відношення до створення й поширення хімічної зброї.

"Наша розвідка переконана, що співробітники ФСБ застосували нервово-паралітичний препарат, щоб отруїти лідера російської опозиції Олексія Навального 20 серпня 2020 року. Застосування хімічної зброї безпосередньо порушує міжнародно-правові зобов'язання та норми цивілізованої поведінки", — заявила прессекретар Білого дому Джен Псакі.

Це фактично перші антиросійські санкції, введені адміністрацією президента США Джо Байдена. Вона продовжує тиснути на Росію та робить більш жорсткі заходи, кажуть американські аналітики, і головне — підтримує політику Євросоюзу щодо Росії.

"Держсекретар Блінкен віддалено був присутній на зустрічі міністрів закордонних справ Європейського Союзу пару тижнів тому, де обговорювалися санкції. Тому я вважаю, що їх політика сильно відрізняється від політики адміністрації Трампа, яка більш критично ставилася до Європи, не намагалася координувати з нею політику, особливо щодо відношення до Росії", — прокоментувала професор політології Джорджтаунського університету Анджела Стент.

У Кремлі стверджують, що санкції їм не страшні. Російські телеканали посилено поширюють посил, що це — "не більше, ніж страшне слово". Схожу риторику, нав'язану російськими ТБ, можна почути й з вуст росіян.

У Кремлі вже пообіцяли відповісти на санкції так, як буде найбільш вигідно Росії.

Вслід за санкціями по "справі Навального" президент США Джо Байден ще на рік продовжив санкції проти РФ, запроваджені через триваючу російську агресію щодо України на Донбасі та в Криму.

Читайте також: Хто потрапив під нові санкції США через отруєння Навального: список (ВІДЕО)

Прямий ефір