Росія — агресор, а питання "Чий Крим?" втратило сенс, — Ліщина про рішення ЄСПЛ

Фото: yur-gazeta.com

Перше рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) за позовом "Україна проти Росії" дає низку можливостей для кримчан. Зокрема, тепер ЄСПЛ зможе розглядати скарги проти Росії щодо Криму по суті.

Про це розповів заступник міністра юстиції України, уповноважений з питань ЄСПЛ Іван Ліщина в ефірі програми "На самом деле: Крым" на телеканалі "Дом".

"Найбільш очевидний і прямолінійний висновок із цього: Європейський суд тепер може розглянути по суті скарги кримчан або людей, які перебували на території Криму, подані щодо порушень з боку Росії в період із 27 лютого до 18 травня 2014 року. До цього у суду не було підстав розглядати ці справи, бо Росія говорила, що у неї немає юрисдикції, вона не відповідає за порушення. Тепер є чітке рішення ЄСПЛ про те, що Росія відповідає, і тепер всі скарги з цих питань адресуються Росії", — розповів він.

Окрім того, за словами Ліщини, після цього рішення суду питання "Чий Крим?" втратило сенс.

"За великим рахунком, на мій погляд, питання "Чий Крим?" не має сенсу, тому що є міжнародна судова організація, яка чітко сказала, чий же Крим і хто є в цій ситуації агресором", — зазначив він.

Як повідомляв "Дом", за словами Ліщини, остаточне рішення за позовом "Україна проти Росії" щодо Криму ЄСПЛ винесе не раніше, ніж через 5-10 років.

Нагадаємо, ЄСПЛ 14 січня виніс перше рішення у справі "Україна проти Росії". Суд визнав скаргу України "частково прийнятною".

Читайте також: 7 тис. позовів щодо Криму і Донбасу подали українці в ЄСПЛ

Медіа-партнери
Прямий ефір