Російську вакцину "Супутник V" збирається виготовляти Італія (ВІДЕО)

Вакцинация в Украине. Фото: apimages.com

Італія дозволила виробляти на своїй території російську вакцину "Супутник V". В Євросоюзі негативно відреагували на таке рішення і нагадали, що використання цього препарату не схвалено в ЄС, інформує телеканал "Дом".

"Ми здивовані, чому Росія пропонує мільйони і мільйони доз, якщо вона зовсім не прогресує у вакцинації власного народу", — зазначила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Італія відчайдушно намагається прискорити вакцинацію. Але при цьому в уряді заявили, що чекатимуть схвалення ЄС, перш ніж почнуть робити щеплення вакциною "Супутник V" італійцям. На підприємстві Adienne Pharma&Biotech, з яким підписала угоду РФ, також заявили, що наразі йдеться не про вакцинацію громадян, а лише про виробництво препарату.

"Коли вони попросять нас, ми вироблятимемо вакцину, а потім вони продаватимуть там, де хочуть продавати. Це те, що перебуває під управлінням Росії, а не нашим. Таким чином, територія, на якій будуть продані партії — це не наша робота, а їхня", — наголосив генеральний директор компанії Франческо Ді Наро.

У Кремлі заявляють, що угода нібито є допомогою Італії для заповнення дефіциту вакцин. Насправді ж експерти називають це спробою Москви домогтися нових сфер впливу на європейському континенті.

За договором планують виготовити 10 млн доз, для цього задіють два заводи — в італійському регіоні Ломбардія на півночі, а також у центральній Італії. Поставок очікують у другому півріччі 2021 року. Італійсько-російська торгова палата заявила, що поширювати препарат зможуть, лише коли його затвердить Європейське агентство з лікарських засобів. Водночас російські пропагандистські телеканали вже щосили тиражують репортажі з виробництва.

У самій Росії вакциновано на цей час всього 2,8% населення, і цей показник удвічі нижчий, ніж в Італії.

Нагадаємо, в AstraZeneca спростували небезпеку їхніх вакцин від коронавірусу.

Читайте також: Як вакцинуватимуть людей 80+, пояснили в МОЗ

Прямий ефір