Роботи повинні працювати, а не бути у сховищах, — колекціонерка українського мистецтва Беньямінова

Стелла Беньямінова. Скриншот: kanaldim.tv

Українська колекціонерка та меценатка ассирійського походження Стелла Беньямінова впевнена, що колекційні предмети мистецтва не повинні лежати у сховищах, а натомість мають працювати на людей. Про це вона розповіла у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім".

"Роботи повинні працювати і давати людям відповіді на якісь їхні питання. Не всім потрібен Животков (Олександр Животков, сучасний художник, — ред.). Комусь потрібен інший майстер. Кожен із нас, колекціонерів, знаходить свого майстра. Знайшовши його, треба ділитися ним із світом, з людьми. Ці роботи не повинні бути у сховищах. Насамперед, сьогодні — коли треба показувати людям, що життя триває і музи не мовчать", — каже Беньямінова.

У 2011 році Стелла заснувала фонд Stedley Art Foundation, місія якого — сприяти культурному розвитку України через популяризацію українських митців та їхніх робіт у світі. Вона з командою створила англомовний сайт з описом кожної роботи, де також зазначено звідки той чи інший предмет мистецтва потрапив до її колекції та в яких виставках брав участь. Це велика дослідницька робота, каже Беньямінова, тому нею керують дві кураторки її фундації — Тетяна Волошина і Катерина Лісова.

"Мені цікаво не просто збирати їх, а й досліджувати час, коли була створена ця робота. Ми відкрили сайт для світу, щоб показати, що є ось така українська культура. Українці знають, а світові це малознайомо", — додала колекціонерка та меценатка.

Стелла Беньямінова — українська колекціонерка, лікарка, меценатка. Свою першу колекцію почала формувати на початку 90-х років. У 2011 році заснувала фонд Stedley Art Foundation, місія якого — сприяти культурному розвитку України через популяризацію українських митців та їхніх проєктів, а також для утвердження позитивного іміджу українського мистецтва на міжнародній арт-сцені.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Стелла Беньямінова залишилася в Києві і побудувала новий простір — Open Door Residence, який працює як музей із постійною експозицією.

Більше новин з "Точки опори":

Прямий ефір