РФ добудовує "Північний потік-2" аварійними судами, — розвідка

Строительство "Северного потока-2". Фото: apimages.com

Через санкції Європейського Союзу і Сполучених Штатів Америки Росія змушена добудовувати газопровід "Північний потік-2" аварійними суднами. Про це сьогодні, 2 квітня, повідомила Служба зовнішньої розвідки України, інформує "Дом".

За даними розвідки, Росія залучила до будівництва газопроводу судна: Venie, "Владислав Стрижов", "Юрий Топчев", "Умка", Vengery, "Финвал", Errie, "Катунь". Зокрема, судно "Катунь" з 16 березня перебуває на ремонті в Данії. У нього пошкоджено корпус та елементи управління.

"За оцінками експертного середовища, використання технологічно застарілих суден та обладнання в майбутньому збільшує ймовірність виникнення техногенної катастрофи з екологічними наслідками регіонального масштабу за будь-яких пікових навантажень", — ідеться в повідомленні.

Зазначимо, що "Північний потік-2" — це російський газопровід, який будують в обхід України з 2018 року. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють в 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром". У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.

Раніше повідомлялося, що США внесли питання "Північного потоку-2" до законопроєкту про підтримку України.

Читайте також: Добудувавши трубу, Європа може почати шантажувати Росію, — російський економіст про "Північний потік-2"

Прямий ефір