Речі з 60 країн світу: мандрівник Олександр Волощук відкрив інтерактивний музей у власному будинку 

Олександр Волощук. Скриншот: kanaldim.tv

В одному з історичних районів Чернігова український письменник та мандрівник Олександр Волощук створив інтерактивний музей. Облаштував його у власному будинку. Яким унікальними колекціями наповнений музей, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Усе своє життя Олександр Волощук присвятив мандрівками. З 17 років чоловік займався туризмом, а згодом почав їздити автостопом. Мандрівник відвідав 60 країн Європи, Азії, Близького Сходу та Південної Америки. У перервах між мандрівками, здебільшого взимку, писав книжки про свої подорожі. 

"Першу книгу "Автостопом на край світу" видали у 2008 році. З того часу практично кожного року в мене з'являлася нова книга. Зараз у мене 12 виданих книг. Здебільшого вони написані в науково популярному жанрі. Це розповіді про мої мандрівки, про історію, географію тих місць, де я мандрував. Є кілька книг суто художніх", — розповідає мандрівник та письменник Олександр Волощук.

Велику війну Олександр Волощук зустрів у Чернігові. Відразу втупив до територіальної оборони. Потім у складі Збройних сил України воював на Донбасі, а коли повернувся додому, вирішив реалізувати давню мрію — жити у власному будинку. 

"В мене з юнацьких років була така мрія. Жити в будинку, не у квартирі. Саме старовинний будинок, дерев'яний", — каже Олександр Волощук.  

Мандрівнику вдалось придбати частину будинку, яка належала видатному українцю Олексію Фльорову. Мовознавець був першим директором Чернігівського учительського інституту. Нині це Державний педагогічний університет. 

"Саме в цих кімнатах впродовж 11 років він жив разом з сім'єю. Той факт, що тут жила та творила така людина, додав наснаги. Я переконався у тому, що тут треба зробити будинок-музей", — резюмував письменник Олександр Волощук.  

За час мандрівок світом в Олександра Волощука сформувалася колекція різних речей, які й розміщені у будинку. Багато експонатів залишилося від попередніх власників. Загалом дім наповнений історією. 

У будинку збереглася піч, у якій Олександр готує. Меблі, посуд і предмети інтер'єру тут теж старовинні. Привертає увагу колекція геральдичних зображень на значках. Її Олександр почав формувати 1981 року. 

"Вже 43 роки, як я цю колекцію збираю. На сьогодні в ній 2 983 знаки. Це герби міст не тільки України. Весь колишній Радянський Союз, закордонні країни", — резюмував письменник Олександр Волощук.

Чималим є зібрання чоток та головних уборів з різних країн світу та колекція холодної зброї. Тут є навіть тандільський ніж з Аргентини, який вважають візитівкою Південної Америки. Держак та ножни виготовлені з кінської шкіри. 

Олександр Волощук, як справжній колекціонер, продовжує шукати речі, аби доповнювати свої колекції. Планує нові мандрівки після перемоги, пише книжки й запрошує всіх охочих безплатно відвідати його будинок-музей. 

Також цікаво: Екзотична ферма під Києвом та розробка технології термодому — історія науковця Анатолія Патія

Прямий ефір