Припинення видачі віз: як світ починає ізолювати росіян

Ілюстративне фото: pixabay.com

Економічних та персональних санкцій проти Росії, які запровадили західні країни, досі замало, щоб зупинити війну в Україні. Серйозні наслідки вони відчують лише тоді, коли виявляться у повній ізоляції, тобто не зможуть подорожувати світом. Ідеться про припинення видачі росіянам віз. Таку заяву зробив президент України Володимир Зеленський, повідомляє  "Дом".

"Найважливіші санкції полягають у закритті кордонів — тому що росіяни відбирають чужу землю. Про яких би росіян не йшлося, відправте їх назад до Росії. Тоді вони скажуть: ми не маємо жодного стосунку до цієї війни. Весь народ не може відповідати, хіба не так? Може. Саме цей народ обрав таку владу і не бореться з нею, не сперечається з нею, не кричить на неї", — заявив Володимир Зеленський в інтерв'ю The Washington Post.

На цю заяву одразу відреагували у Кремлі та зазначили, що "будь-які спроби ізолювати росіян, ізолювати Росію — це процес, який не має перспектив".

Проте процес уже розпочався. Туристичні візи росіянам не видає Естонія. Не зможуть в'їхати до країни навіть ті, хто має відкриті шенгенські візи.

"Через тиждень застосовуватиметься санкція до шенгенських віз, виданих Естонською Республікою. Санкція означає, що візи залишаться дійсними. Однак на власників віз будуть накладені санкції при в'їзді до Естонії, тобто їм буде заборонено в'їзд до Естонії", — зазначив міністр іноземних справ Естонії Урмас Рейнсалу.

Латвія раніше також припинила видачу віз росіянам. Єдиний виняток зробили для тих, хто приїжджає на похорон близьких родичів. На сайті посольства Латвії в Росії сказано, що таке рішення було ухвалено "у зв'язку з міжнародною ситуацією". Вже у четвер, 11 серпня, латвійський парламент офіційно визнав Російську Федерацію країною, яка підтримує тероризм.

Фінляндія та Болгарія також підтримали рішення відмовляти росіянам в отриманні віз на в'їзд до своїх країн. Водночас багато громадян країни-агресора так і не зрозуміли, чому їх не хочуть бачити в ЄС.

"Заборона в'їзду для росіян — це найдієвіша персональна санкція. Не треба розповідати, що не всі росіяни винні. Росіяни в абсолютній більшості підтримують агресію проти України, воєнні злочини та вбивства, захоплення чужої землі. Тому цілком логічно позбавити можливості перетинати чужі кордони, поки вони не навчаться їх шанувати", — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Вибірково видавати візи для росіян також стали у Литві, Румунії, Польщі та Чехії. Так, деякі чеські університети почали запроваджувати обмеження для студентів та абітурієнтів із Росії та Білорусі. Наразі громадян цих країн можуть не прийняти на спеціальності, визнані критично важливими, наприклад, у сфері IT-технологій, а чинним студентам таких напрямів пропонують завершити навчання.

Можливість заборонити громадянам країни-агресора — росіянам — видавати візи міністри закордонних справ країн Євросоюзу обговорюватимуться вже наприкінці серпня.

Читайте також: Російські олігархи продовжують спонсорувати війну в Україні: чому Захід гальмує із санкціями

Медіа-партнери
Прямий ефір