Прийоми майбутнього: як збірна України з дзюдо готується до Чемпіонату світу

Богдан Ядов. Скриншот: kanaldim.tv

Вражаюче потужна, успішна та впевнена у своїх силах українська команда дзюдоїстів підсумовує досвід змагань року і відкриває для себе перспективи майбутнього. Незабаром Чемпіонат світу з дзюдо, до якого усі дії та прийоми наших майстрів мають стати чіткими і дуже небезпечними для суперників і заради високих спортивних результатів. Про те, як збірна України з дзюдо готується до Чемпіонату світу, розповідається у програмі "Коло спорту" на каналі "Дім".

Зміна поколінь та вагових категорій, травми та дискваліфікації на турнірах — національну збірну з дзюдо ніщо не зупинить. Українці здобувають перемоги та медалі. У 2023-му вже багато нагород, але головні змагання — попереду. 

"Команди брали участь турнірах Гран-прі, Grand Slam — виступили досить вдало, маємо велику кількість нагород. Молоді спортсмени досить добре себе проявляють: Владислав Казіміров, Юлія Курченко, Ліза Литвиненко; і лідери не зупиняються: Богдан Ядов, Дар'я Білодід. Іде зміна поколінь і йде безболісно. Також триває олімпійський відбір — набираємо бали для кваліфікації і готуємося до Чемпіонату світу", — розповідає головний тренер збірної України з дзюдо Віталій Дуброва.

Віталій Дуброва. Скриншот: kanaldim.tv

Феноменальний етап року від Богдана Ядова. Чинний чемпіон Європи у категорії до 66 кг здобув дебютну перемогу на змаганнях серії Grand Slam і прагне нових викликів. 

"Я виграв турнір у Парижі, здобув "бронзу" у Тбілісі. Зараз ми готуємося до Чемпіонату світу. Почуваюся добре. Ми багато тренувалися і, сподіваюсь, що це принесе медалі на ЧС", — каже Богдан. 

Нині національна команда завершує збір в Угорщині, де тренуються й інші топ-збірні. Збірники матимуть відпочинок на великодні свята, а потім проведуть заключний збір перед Чемпіонатом світу. Тренувальний табір відбудеться на олімпійській базі у Конча-Заспі. 

"Рік досить напружений дуже багато змагань. Зараз потрібно показувати результати, щоб на початку відбору набирати необхідні очки, щоб мати змогу далі не брати участь у всіх змаганнях підряд, а вибирати і готуватися точково до конкретних завдань. В першу чергу — це турніри Гран-прі, Grand Slam, де начисляються найбільші бали в олімпійській кваліфікації. І, звісно, Чемпіонат світу, де можна набрати найбільше балів у рейтингу", пояснює головний тренер збірної.

Братиме участь у Чемпіонаті світу і Дар'я Білодід, яка, за словами тренера, ще звикає до нової вагової категорії, однак має успіхи на топових турнірах  зокрема "бронзу" у Парижі. 

"Загалом, вона на правильному шляху. Підготовка йде досить продуктивно, вона освоюється дуже добре — переборолася з усіма основними суперницями і не виглядає гіршою за них. Як мінімум, на рівних. А декого перемагала. До Олімпіади ще є час. Вона зараз більш розкута психологічно, немає того тиску, що був перед Токіо, коли всі чекали від неї лише "золотої" нагороди. Результат побачимо на Олімпійських іграх у Парижі. Треба працювати і не зупинятися", — вважає  Віталій Дуброва.

Дар'я Білодід. Фото: ukrainejudo.com

Торішній "бронзовий" успіх на Чемпіонаті світу суттєво вплинув на розвиток кар'єри юної Єлизавети Литвиненко. 2023 рік для спортсменки складається трохи важче, каже головний тренер збірної.

"Вже зовсім інакше до неї ставляться конкурентки. Тоді її не знали і не вивчали. А зараз її вивчають, готуються. Але Ліза не зупиняється, працює, здобула "срібло" на Гран-прі в Португалії. Трошки невдало виступила в Тбілісі, але є пояснення. Треба більше працювати, розширювати технічний арсенал, працювати психологічно, бо є тиск — від молодої спортсменки чекають результатів", — каже тренер.

Єлизавета Литвиненко. Фото: ukrainejudo.com

Кого точно не вистачатиме на Чемпіонаті світу, так це Якова Хаммо. Український дзюдоїст-важковаговик отримав прикру, але дуже серйозну травму — розрив передньої хрестоподібної зв'язки. Операція вже проведена, триває відновлення, але відсутність на змаганнях у передолімпійський рік може вплинути на процес кваліфікації на Ігри у столиці Франції. Яків вже повернувся до тренувань — займається у тренажерному залі та проходить реабілітацію, каже тренер.

"Ми сподіваємося, що листопад-грудень цього року ми зможемо побачити його. Звісно, це дуже погано, що він пропускає великий проміжок активних тренувань, але від травм ніхто не застрахований. Він має досить непогані бали, але зараз багато змагань і його можуть витіснити з зони потрапляння. Час на добирання балів ще є, але ситуація нехороша", — каже Віталій Дуброва.

Яків Хаммо. Фото: ukrainejudo.com

Переживає головний тренер збірної України і щодо рішень та рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету про можливу участь у змаганнях росіян. 

"Спортсмени живуть у соціумі, а не відокремлено. Вони все бачать і чують. Наразі Міжнародна федерація дзюдо ніяких рішень не приймала. Але, враховуючи велике проросійське лобі, можемо чекати, що найближчим часом і в нашій федерації пустять росіян. Навіть, можливо, на Чемпіонат світу або після нього. Працюємо над тим, щоб якось притримати цю позицію і зупинити таке рішення", — пояснив головний тренер збірної дзюдоїстів.

Поки вся увага та повага українських дзюдоїстів — до суперників, що представлятимуть цивілізований світ. Протистояння на найвищому рівні розпочнуться у катарський Досі 7 травня. 

Більше спортивних новин:

Прямий ефір