Пряники як витвір мистецтва — їстівні картини від одеської художниці

Пряник від URURUR. Скриншот: kanaldim.tv

Одеська художниця Леся Станкевич під постійними обстрілами створює справжні шедеври на пряниках. Бренд URURUR має на меті дарувати позитивні емоції та викликати вау-ефект. Після початку повномасштабного вторгнення на пряниках почали з'являтися зображення з особливим змістом. Усі подробиці шукайте у "Ранку Вдома".

Ці картини можна їсти, прикрашати ними інтер'єр або ж колекціонувати. Одеська художниця Леся Станкевич під постійними обстрілами створює справжні мистецькі полотна на пряниках, щоб подарувати людям дрібку позитивних емоцій. Бренд URURUR з'явився за три роки до початку повномасштабної війни. Тоді мисткиня й архітекторка за освітою Леся Станкевич відкрила в Одесі кав'ярню з оригінальними солодощами.

Бізнес потроху розвивався. Про солодощі від URURUR дізналися люди, а команда розширилася до шістьох осіб. Коли Росія розпочала велику війну, працівникам довелося залишити свої домівки, улюблену роботу і виїхати за кордон. Леся зачинила кав'ярню та почала допомагати країні.

"Ми віддали продукти, які мали, саму продукцію. Все солодке та розхідники, типу паперових рушників, ми віддали біженцям. Адже тоді на Одеському вокзалі координували потік біженцям. Ми з партнером вирішили поїхати до Львова. Там з перших днів почали волонтерити", — пригадує засновниця бренду URURUR, художниця Леся Станкевич.

Згодом жінка повернулася до рідного міста і зрозуміла, що попри все має продовжувати улюблену справу, але вже в іншому форматі — у мистецькому.

"Коли я була у волонтерському осередку, то помітила, що людям дуже важко спілкуватися між собою. Навіть у своїй бульбашці, тобто волонтерам з волонтерами трохи легше, але з цивільними спілкування було складним. Волонтерам простіше спілкуватися з військовими. Тоді я подумала, що саме через мистецтво можна поєднувати ці світи", — додає майстриня.

У такий спосіб мисткиня вирішила налагоджувати стосунки між різними людьми. Жінка повернулася до роботи з випічкою та поєднала її з художнім мистецтвом. На напрямках почали з'являтися картини з особливим змістом. З часом команду вдалося розширити й створити три колекції їстівних картин.

"Це колекція "Відродження" із зображенням Феніксів. Є колекція "Мотанки". Це метафоричне зображення, у моєму розумінні, українських жінок. Також у нас є колекція "Чарівне створіння". Це історія про внутрішню дитину, та про вміння радіти, навіть коли дуже важко", — зізналася засновниця URURUR.

Від ідеї до готової картини минає чимало часу, розповідає художниця. Спершу готується форма та випікається пряник. Далі полотно заливають глазур'ю. За добу починається магія.

"Потрібно нанести сам малюнок. Його ретельно пропрацювати. Це теж робиться в декілька етапів, тому що ми працюємо і з глазур'ю, їстівною емаллю, використовуємо їстівні барвники", — резюмувала художниця Леся Станкевич.

Роботи команди URURUR  їздили на благодійний аукціон до США. Також їх представляли на українських виставках. Зароблені кошти художниця передає благодійним фондам. Зараз Леся працює над новою колекцією їстівних картин, аби розвивати українське мистецтво, бізнес і підтримувати армію.

Читайте також: З уламків зруйнованого літака "Мрія" створили благодійну колекцію прикрас

Прямий ефір