Проєкт "З України: Сміливі мріяти" відкрили на La Biennale di Venezia — особливі інсталяції митців з усього світу

Фрагмент выставки "З України: Сміливі мріяти". Фото: facebook.com/PinchukArtCentre

На полях Венеційського бієнале, українські та міжнародні художники порушують глобальні теми міграції, війни, забруднення природи, крихкого внутрішнього світу людини. Митці, зокрема, звертаються до подій війни в Україні, інформує "Дім" з посиланням на "НВ".

"З України: Сміливі мріяти" — новий проєкт PinchukArtCentre до 60-го ювілейного Венеційського бієнале, що відкрився цими днями. Він об'єднав 22 українських та міжнародних художників в роздумах про світ, в якому триває війна, що змінює ландшафти як природні, так і соціальні, проте серед руйнації та втрат продовжує звучати голос опору та надії.

"Ця виставка для нас — не лише спільна платформа, яку Україна розділяє з митцями із різних континентів: Африки, Південної Америки та Азії. Ми активно намагаємось уявити краще майбутнє, добре розуміючи та завжди усвідомлюючи жорстку реальність, в якій ми проживаємо зараз", — зазначив артдиректор PinchukArtCentre та куратор виставки Бьорн Гельдхоф.

Ключовий об'єкт виставки — проєкт української художниці Жанни Кадирової "Сучасне російське бароко". З тулубів ракет, якими Росія у 2022 році обстрілювали Київську область, художниця створила орган, що тепер звучить голосами війни.

"Росія давно перетворила свою культуру на зброю та пропаганду, які використовує, щоб маскувати свої численні злочини в Україні, Грузії, Чечні. Ця робота висвітлює безпосередній зв’язок, що існує між російською культурою та російською воєнною агресією. Світ не завжди готовий його помічати, в той час, як російські ракети продовжують руйнувати та вбивати в Україні", — зазначила художниця Жанна Кадирова.

Виставка "З України: Сміливі мріяти" увійшла до офіційної паралельної програми La Biennale di Venezia. Виставковий проєкт експонуватиметься у Palazzo Contarini Polignac у Венеції з 20 квітня до 1 серпня 2024 року.

Читайте також: У В’єтнамі відкрили виставку фотографій Софії Яблонської — подробиці

Прямий ефір