Виробничі травми: хто і на які виплати може претендувати (ВІДЕО)

Фото: promin.cv.ua

Людина, яка отримала травму на виробництві, має право на 100% -у компенсацію лікарняного, не залежно від стажу. При цьому перші п'ять днів оплачує роботодавець. Про це в програмі "Имею праву" телеканалу "Дом" розповів юрист, керівник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги міста Києва Михайло Харін.

"Лікарняний оплачується 100%, не залежно від стажу працівника. Перші п'ять днів оплачуються роботодавцем, в подальшому оплата здійснюється за рахунок Фонду соціального страхування", — роз'яснив юрист.

Також, за словами Михайла Харіна, працівник має право на отримання одноразової допомоги в результаті отримання травми на виробництві.

"Суми визначаються ступенем отриманої травми, її тяжкістю. І за результатами розгляду комісії, яка діє при Фонді соціального страхування. Максимальна виплата становить 17 прожиткових мінімумів для працездатного населення і це близько 38 тис. грн", — пояснив юрист.

Михайло Харін. Фото: канал "Дом"

Ступінь тяжкості травми також визначає комісія при фонді. Початковий документ, який вона розглядає, — звернення роботодавця про факт отримання на виробництві травми. Воно має бути здійснено в усній формі протягом двох годин з моменту отримання травми і протягом доби передано у письмовій формі.

"Медпрацівник, який надає медичну допомогу, також зобов'язаний звернутися з інформацією до фонду соцстраху про те, що є факт отримання травми на виробництві. І протягом доби передається вона в письмовому вигляді. Крім того, в лікарняному листі, який вам виписуєть, також вказується вид захворювання. І, якщо вказано, що це виробнича травма, то також цей лікарняний лист розглядається вже в іншому порядку", — розповів Михайло Харін.

Також юрист розповів, що бувають випадки, коли при одужанні і поверненні на колишнє місце роботи людина не може виконувати свої попередні функції, тоді її переводять на менш оплачувану посаду.

"У такому випадку різниця у зарплаті між першою посадою і подальшою також відшкодовується Фондом соціального страхування. І це також визначає комісія фонду", — уточнив Харін.

Момент часткової або повної втрати працездатності визначає комісія фонду.

"Від цього залежать виплати, які будуть здійснюватися. Якщо ви не можете працювати абсолютно, в такому випадку середньомісячний ваш заробіток вам буде виплачуватися від Фонду соціального страхування", — розповів юрист.

У разі повної або часткової втрати працездатності комісія виплачується постійно, сума визначається від середньомісячного заробітку. При цьому комісію потрібно проходити заново кожні три роки.

Перша виплата, за словами фахівця, здійснюється з дня отримання травми, протягом місяця після рішення комісії.

Також варто зазначити: якщо людина особисто не може звернутися через травму, це можуть зробити родичі (діти, чоловік, дружина, батьки), а також сам роботодавець.

Читайте також: "Имею право": як розірвати шлюб з мешканцем окупованої території (ВІДЕО)

Прямий ефір