"Професійна орієнтація. Кар’єра. Підприємництво": про соціальний проєкт говоримо із його засновницею Наталією Дзюбою

Наталія Дзюба. Скриншот: kanaldim.tv

"Професійна орієнтація. Кар'єра. Підприємництво" — соціальний проєкт компанії "Booster&$Development". Це комплексна підтримка українців, які через війну опинились без роботи, потребують супроводу у працевлаштуванні та адаптації до умов регіону перебування. Команда фахових спеціалістів — менеджерів, консультантів, психологів та рекрутерів — спільно з представниками бізнесу, органів місцевої влади та територіальних центрів зайнятості надає учасникам проєкту комплексну підтримку у поверненні до професійного життя та самореалізації. Про перші успішні кейси у "Ранку Вдома" розповіла керівниця проєкту Наталія Дзюба.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— У чому суть проєкту?

— Ми прагнемо забезпечити фінансову стабільність кожній людині. Той, хто опинився в нових обставинах, в незнайомому місці, потребує соціальної інтеграції. Робота потрібна завжди. Якщо є можливість перепрофілюватися, то ми використовуємо таку нагоду. Якщо є бажання та можливість відкрито нову справу — допоможемо. Також проєкт сприяє відновленню бізнесу, який втрачено на окупованих територіях. Наша цільова аудиторія — це люди, які шукають роботу та прагнуть адаптуватися на новому місці.

Хто може взяти участь у проєкту? Як це зробити?

— Внутрішньо переміщені особи. Це люди з інвалідністю, матері-одинаки, ветерани та багатодітні сім'ї. Є успішні кейси серед підприємців, які повернулися на деокуповані території та відновлюють там бізнес. 

Розкажіть, будь ласка, про вашу команду.

— У нас команда складається з 29 осіб. Це кар'єрні коучі та психологи. До речі, лінія психологічної підтримки працює протягом усього проєкту. Потім людина працює з рекрутером. Вони допомагають знайти професію, посади, створити резюме та супроводжують на співбесідах. Головне — це підприємництво. Це міжнародні бізнес-консультанти які потім стають менторами, тобто супроводжують особу до старту бізнесу.

Кожен потік починає програму навчання з опанування техніки управління собою на тренінгах життєстійкості. Розкажіть про це детальніше.

— Коли людина приходить до проєкту, то думає, що їй дадуть все готове. Втім, це не так. На тренінгу ми відновлюємо баланс, вивчаємо те, на що здатен, який твій потенціал. Тут працює Інеса Пустовалова, яка зібрала команду з українських психологів та випускників Оксфорду. Ми маємо програми й техніки з опанування ресурсного стану.

Скільки людей вже завершили цей курс? Які результати?

— Понад півтори тисячі осіб сьогодні вже зареєструвалося. У нас обмежений ресурс — група до 400 осіб. Ми намагаємось взяти й більше, бо багато охочих. Перший потік — 246 осіб, вже завершили навчання. Понад 70% з них працюють, дехто відкрив власну справу. Підприємці відкривають пральні, маленькі дитячі садочки, соціальні їдальні. Додатково ми ще допомагаємо написати грант, щоб почати. До речі, у нас всього 10% чоловіків і 90% жінок. Жінки з дітьми на руках.  

Скільки триває навчання?

— Намагаємося вкластися в 12 тижнів. 9 жовтня починається другий потік. Протягом усього періоду є 10 воркшопів про професії. Є партнери, які надають безплатні ваучери на навчання. Наприклад, Таврійська академія забрала п'ять наших учасників на курс з маркетингу. 

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір