Про український баскетбол, національну збірну, ігри та гравців: інтерв'ю з чемпіоном НБА Станіславом Медведенком

Станіслав Медведенко. Фото: kanaldom.tv

Український спортсмен, дворазовий чемпіон Національної Баскетбольної Асоціації Станіслав Медведенко в інтерв'ю програмі "Коло спорту" поділився думками щодо сучасного українського баскетболу, його зірок та перспектив. Медведенко ставиться до усіх проблем з розумінням, намагається не лише сказати про них, а й знайти рішення. 

Ведуча — Діана Кондратюк.

— Попри війну в жовтні стартувала Баскетбольна Суперліга України. Чи вважаєте ви правильним таке рішення?

— Я вважаю правильним рішення відновити Суперлігу. Але в такому форматі — це абсолютна дурниця. Навіщо чотири кола? Для кого це зроблено? Ми ж розуміємо, що ніхто не дивиться трансляції, популяризації ніякої не буде.  Це просто для "галочки", щоб хлопці, які зараз в Україні, здобули якусь ігрову практику. 

— Ще однією гучною подією в українському баскетболі стали вибори президента Федерації. Чи хотіли б ви йти на цю посаду?

— Мене запрошували, казали виставляти свою кандидатуру, бо буде підтримка. Але я вважаю, що нині, в такі часи, не до виборів. Як на мене, це була дуже велика помилка з боку нашої баскетбольної спільноти. У мене немає прагнення зі будь-які кошти стати президентом. Коли побачу, що є якась команда, якій я потрібен і якій я можу своїми знаннями допомогти, я прийду і дійсно спробую щось змінити.

Була пропозиція зустрітися і напрацювати стратегію, поставити цілі. Я розумію, що йде війна, а до того був COVID, але треба намітити якісь точки.

— Чи є майбутнє у нинішнього українського баскетболу?

— Немає. Наші дитячі збірні отримують найгірші результати за всю історію. Це диво, що наша національна збірна має найкращий склад, бо дитячий баскетбол у нас бозна-де. 

— Восени відбувся Євробаскет, у якому взяла участь збірна України, — дійшла до 1/8, а далі поступилися. Як ви оцінюєте виступ команди Айнарса Багатскіса?

— В мене двояке відчуття. Від професійної складової їх виступу у мене розчарування, бо якість була такою-собі. Але ця збірна є однією з найкращих за складом у нашій історії. З іншого боку — начебто і окей.

— Всі дуже чекали на Олексія Леня і на Свята Михайлюка. На вашу думку, чи продемонстрували вони той рівень, який повинні були?

— Вони не зіграли ту роль, яку на них покладали, що від них очікували. Але на те є свої об'єктивні причини — сталася війна, вони не встигли набрати оптимальної кондиції.

— Чи є у Леня і Михайлюка шанси стати зірками НБА?

— Я думаю, що ні. Кар'єра Леня вже йде на спад, він є досить віковим гравцем. Мій прогноз щодо нього — ще 2-3 роки в НБА, а потім десь дограватиме в Європі. Він уже себе проявив в НБА, не думаю, що зробить це краще. Михайлюку зараз 26 років — це той вік, коли вже з'явився досвід, але ти ще маєш усі фізичні якості для прогресу і бути на піку своєї форми. Тому тут все залежить від випадку, але я вважаю, що він має шанси зачепитися в НБА. Проте його роль там для мене вже теж зрозуміла — він відіграватиме її таку, як зараз. Можливо для нього буде краще переїхати кудись у Європу.

— Коли в НБА з'явиться ще один українець?

— Шанс є. Іссуф Санон добре прогресує. Наступного літа, якщо він гарно себе проявить у Літній лізі, матиме шанси потрапити в НБА. Там зовсім інший світ, зібрані кращі гравці з усього світу. На планеті вісім мільярдів людей, а в НБА грають лише 400 чоловік — конкуренція неймовірна. Потрапити в НБА — це одна історія, а зачепитися там потім і грати певний час — зовсім інша.

Читайте також: Чемпіон НБА і персні допомоги: інтерв'ю зі Станіславом Медведенком, який зібрав мільйони гривень для дітей

Прямий ефір