Пріоритети міжнародної політики України — яка позиція офіційного Києва і думки громадян (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: coolwallpapers.me

Членство в Європейському Союзі та Північноатлантичному Альянсі (НАТО) — ключове завдання для України на міжнародній арені. За словами президента Володимира Зеленського, близько 60% українців підтримує приєднання до ЄС і значна більшість виступають "за" приєднання до Альянсу. Україна чекає від партнерів підтверджених термінів членства в ці організації, повідомляє "Дом".

Громадяни України поділилися своїми думками з цього питання:

"Будь-яка країна належить до якоїсь організації і ми від цього нікуди не дінемося. Нам доведеться до когось приєднуватися. Я думаю, що зараз немає такої необхідності", — поділилася думкою киянка.

"Альянс — це якраз той блок, який захищає своїх учасників. Чому б не опинитися в списку країн-союзників?", — сказав житель Києва.

"Це таке двозначне питання. Комусь потрібно, комусь непотрібно. Мені краще, щоб вступили до ЄС", — вважає інша киянка.

На цей момент Україна вже готова до вступу в ці організації, вважає президент Зеленський. За його словами, Україна вже зробила достатньо, щоб міжнародні партнери назвали дату і конкретні завдання, які необхідно виконати для вступу України в Євросоюз і Альянс.

"Однозначно сильні сигнали були включені до заяв саміту "Групи семи" і США — ЄС. Варто зазначити й рішення нещодавнього саміту НАТО-2021, який підтвердив, що Україна буде членом Альянсу. Я завжди кажу, що проєкти ЄС і НАТО не будуть завершеними без України", — заявив глава держави на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Міжнародна політика" сьогодні, 5 липня.

Ще одне ключове завдання міжнародної політики — захист територіальної цілісності України. Повернення тимчасово непідконтрольних територій частини Донбасу і окупованого Росією Криму, а також питання безпеки країни стануть головними темами під час зустрічі президента України Володимира Зеленського та американського лідера Джозефа Байдена. Їхні перемовини заплановані у Вашингтоні на кінець липня.

"Окрім власне зустрічі з адміністрацією США, ще буде багато інших заходів: будуть контакти по лінії Міжнародного валютного фонду, зустрічі з громадою, з американським бізнесом. Безумовно, ми будемо говорити про те, якою може бути оптимальна роль США у процесі припинення російської агресії і деокупації українських територій. Чи це буде роль шляхом прямої участі у Нормандському форматі, чи паралельного якогось треку — це предмет розмови і тут поки що зарано робити якісь припущення", — розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Механізм звільнення Криму від російської окупації Україна разом з міжнародними партнерами розраховує виробити під час "Кримської платформи".

"Завершуємо ми цей саміт підписанням амбітного документа "Кримської платформи", "Кримської декларації" або "Кримської хартії", ми зараз працюємо з партнерами над назвою. Який фактично окреслить та кодифікує політику невизнання, чітко вкаже яка є країна сьогодні Російська Федерація, які злочини вона відбуває у Криму та які наслідки на неї чекають", — повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Свою участь в "Кримській платформі" підтвердили кілька десятків країн. Серед них: Франція, Німеччина, США, Туреччина, Литва і Польща. Точний список не розголошують через можливий тиск Росії. Перший саміт "Кримської платформи" запланований на 23 серпня.

Читайте також: Підсумки 5 липня: День визволення міст Донбасу, режим НС в Криму і житло для ВПО (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що безпека України в сучасних реаліях базується на трьох складових — волі українського народу, Збройних силах та дипломатії.

Прямий ефір