Поява першого комерційного банку в Україні та вихід у світ популярної антиутопії Рея Бредбері — 20 жовтня в історії

Зустрічаємо п'ятницю, 20 жовтня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

20 жовтня 1868 року в Києві відкрився перший в Україні приватний комерційний банк. Він був розташований у центрі міста на Хрещатику, а членами його ради були заможні містяни, серед яких цукровий магнат Лазар Бродський, його брат Лев і відомий столичний фінансист Давид Марголін.

Відкриттю банківської установи сприяв надмірний кредитний попит. Вони займалися видаленням короткострокових кредитів під заставу майна, цінних паперів та навіть сільськогосподарської продукції. Згодом такі заклади відкрили й в інших містах України. В сучасному світі важко уявити життя без банківської системи.

20 жовтня 1953 року у США вийшов культовий науково фантастичний роман-антиутопія "451 градус за Фаренгейтом". Американець Рей Бредбері написав його за дев'ять днів. У творі автор розмірковує про те, чи є у людства майбутнє і змальовує світ, в якому спалюють книжки. Звідси й назва роману. "451 градус за Фаренгейтом" — це температура, за котрої папір спалахує та горить.

У центрі сюжету тоталітарне суспільство, в якому література заборонена, а пожежники мають спалювати всі заборонені книжки разом із будинками. Роман став таким собі застереженням для людства проти знецінення духовності та є одним із найвідоміших зразків класики світової фантастичної літератури. Цю історію також екранізували.

50 років тому урочисто відкрили Сіднейський оперний театр. Подія відбулася за присутності англійської королеви Єлизавети II. В конкурсі на створення однієї з найвідоміших споруд у світі. Взяли участь щонайменше дві сотні спеціалістів із десятків країн світу. Переміг данський архітектор Йорн Утцон, проєкт якого був геть не схожий на всі інші.

Театр у стилі експресіонізм будували 14 років і витратили 102 000 000 австралійських доларів. Будівля складається з 900 приміщень на площі понад два гектари. Головна особливість опери у Сіднеї, оточеної з усіх боків водою, полягає в незвичній формі даху у вигляді вітрил. Театр є гордістю країни, об'єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та однією з найвизначніших туристичних пам'яток у світі. Щороку його відвідує понад вісім мільйонів осіб.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранком Вдома"!

Прямий ефір