Популяризація українських авторів у світі: організатори розповіли про умови та сенси конкурсу "Знаєш, що таке любов?"

Катерина Ільчук та Артем Кметь. Скриншот: kanaldim.tv

Видавництво Vivat запускає проєкт для авторів у жанрі Romance, який називається "Знаєш, що таке любов?". Аби взяти участь, потрібно написати твір українською або англійською мовами, який відповідає темам та сюжетам. Про конкурс, відбір авторів та ідею ініціативи у "Ранку Вдома" розповіли директорка з комунікацій видавництва Vivat Катерина Ільчук та спеціаліст із комунікацій медіакомпанії Holywater Артем Кметь

Ведучі — Ірина Хоменко та Денис Мінін. 

— Які головні умови участі? Які жанри приймаються?

Кметь: У нас насправді не такі важкі умови. Твір на 280 000 символів має бути написаний українською або англійською мовами. Твір має відповідати цільовим жанрам та сюжетам, які зазначені на сайті, які можна переглянути. Звісно, що учасники не можуть бути проживати або бути родом із території країни-агресора Росії й Білорусі. 

Ільчук: Тобто це мають бути завершені романи. Це твір орієнтовно на 300 сторінок. 

— Скільки заявок очікуєте у вересні? Поділіться враженнями про перші твори, будь ласка. 

Кметь: Кожен тиждень ми переглядаємо все, що отримали за минулий тиждень, відповідно. Ми вже отримали понад 200 романів. В останній тиждень літа був справжній бум. 

— Як ви читаєте всі твори? Коли встигаєте?  

Кметь: Ми просили конкурсантів писати анотацію до роману. Тобто ми зразу розуміємо, наскільки це цільова книга. Ми спочатку їх просто відбираємо. Далі у нас є наші застосунки на основі штучного інтелекту, які перевіряють твори на граматику, на ключові слова, на відповідність платформам. Машини нам дають свою аналітику. Коли ми отримаємо вирок наших застосунків, та ШІ систем, тоді переглядаємо. 

Ільчук: У нашому видавництві минулого року був конкурс самостійний, без колаборації. Це був конкурс Feel Good Fiction Романів. Ми отримали 146 рукописів. Прочитати всі, на жаль чи на щастя, неможливо, тому в нас було троє колег. Ми читали всі синопсиси, тобто короткий зміст кожного, ставили оцінки. З них 20 творів пройшли у фінал, де твори вже читали рідери. 

— Чи є такий варіант, що цей штучний інтелект і пише ці твори? 

Кметь: Чесно кажучи, штучний інтелект поки не може зробити це краще, ніж людина. 

Ільчук: Але штучний інтелект може допомагати письменникам. Тобто якщо письменник в процесі написання рукопису, то штучний інтелект може підкинути кілька ідей.  

— Яким має бути твір, щоб відповідати правилам конкурсу? 

Ільчук: Це має бути любовний роман. Тобто ключова має бути любовна історія, але це може бути як романтична комедія, так і романтичне фентезі, романтичний саспенс, романтичний трилер. Може бути драма, романтична драма. 

— Яким чином ви будете відбирати роботи для фіналу? Чиї твори надрукують? 

Кметь: У Hollywater у нас є декілька застосунків, один із них My Passion. Це по факту бібліотека книжок у жанрі романс. Це додаток, можна зайти, звантажити, прочитати. Там є, звісно, реальні читачі. Усі отримані роботи ми відразу перекладаємо на англійську мовою, бо ми працюємо на міжнародну аудиторію. У нас вся аудиторія західна. Глобальна ідея і місія конкурсу — це популяризувати українських авторів й авторок у світі. 

— Хто перекладає? Адже від цього багато чого залежить, чи не так?  

Кметь: Ми шукаємо едіторів. Також з допомогою стосунків штучного інтелекту. це пришвидшує роботу.  Але по факту це перекладачі, профрідери, едітори й носії мови, з якою вони працюють.  

Ільчук: Далі книжки проходять у фінал. Туди вони потрапляють за результатами голосування читачів у додатку.    

Кметь: Ми тестуємо усі роботи у застосунку My Passion серед реальних користувачів. Тобто в нас є відповідні бенчмарки та метрики, за якими ми орієнтуємося. Тобто визначаємо, наскільки це може бути успішна книга. Тобто, час взаємодії людини з книгою, кількість розділів, які вона переглядає, і ще багато таких штук. По факту, користувачі, самі читачі, оберуть найкращі роботи, які потім ми передамо у видавництво. 

Ільчук: Роботи передають нам у Vivat. Тоді вже ми знайомимося з переможцями. Тоді будемо вибирати, що з цього підходить у наш редакційний план, що з цього може зацікавити наших читачів, які вже читають романтичні комедії, романтичні історії. Це може бути 5 книжок, може бути 3, можливо більше. 

— Що отримають переможців? 

Ільчук: 30 000 гривень, роялті та видану книжку.  

Кметь: Ми розподіляємо прибуток з автором, який отримуємо. Автор або авторка може отримувати щомісячні роялті за продажі своєї книги. У нас була історія з авторкою, яка писала собі в задоволення. Це її хобі. Вона працювала на класній роботі. Одного разу вона подала свою книжку в наш застосунок після чого почала заробляти втричі більше.      

— До якого числа можна подавати? 

Кметь: До кінця вересня. Подавайтеся через наш сайт, або пишіть нам в Intsgram. Є окрема сторінка конкурсу, там є прикріплене посилання. Там є всі умови. Які сюжетні тропи мають бути, які жанри, які характеристики, обсяг. Це все треба вказати й подавати свій роман. 

— В травні друкарня, де ви видавали книги, постраждала внаслідок російського обстрілу. Скажіть, будь ласка, за літо вдалось відновити хоч якийсь обсяг друку? 
Ільчук: Друкарня "Фактор" та видавництво Vivat — це один холдинг. На щастя, не вся друкарня була знищена. Суттєво постраждав палітурний цех. Це один з фінальних етапів виробництва. Тож книжки друкують. Просто обкладинки роблять в іншому місці. Ми також знайшли тимчасових партнерів, які нам допомагають друкувати книжки. Бо читачі дуже багато зараз читають, зокрема романтичної літератури.  

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір