Підтримка уболівальників і "синьо-жовтий" Кабмін: як Україна привітала збірну з футболу з перемогою (ВІДЕО)

Артем Довбик забил победный второй гол в матче против Швеции. Фото: ap.org

Збірна України з футболу вперше в історії вийшла у чвертьфінал Чемпіонату Європи, вигравши матч проти Швеції з рахунком 2:1. Президент України Володимир Зеленський привітав футболістів і зазначив, що ними пишається вся країна. Кабінет міністрів у свою чергу всім складом прийшов на засідання уряду в футболках української збірної, а Верховна Рада почала засідання з привітання з перемогою, повідомляє телеканал "Дом".

Олександр Зінченко відкрив рахунок на 27 хвилині матчу і став наймолодшим гравцем в історії збірної України, який забивав на чемпіонатах Європи — на момент зустрічі йому виповнилося 24 роки і 196 днів.

"Ми пишемо історію, і вся країна заслужила це своєю підтримкою, своїм ставленням до справи. Звичайно ж ми спробуємо зробити все від себе можливе і неможливе, щоб добути потрібний результат і пройти в наступну стадію", — наголосив Зінченко.

Гравець збірної Швеції Еміль Форсберг зрівняв рахунок за 2 хвилини до кінця першого тайму. Основний час матчу завершився з рахунком 1:1. Під завісу другого екстра-тайму, коли справа йшла до серії пенальті, Артем Довбик з передачі Зінченко головою забив свій дебютний м'яч за збірну. Він і приніс перемогу збірній України 2:1 і вивів її у чвертьфінал Євро-2020.

"Це неймовірно, тому що це мій перший гол за збірну і такий важливий. Ця перемога дуже важлива для нас і для всієї країни", — зазначив Довбик.

А от нападник Артем Бесєдін отримав серйозну травму під час матчу і не зможе далі допомогти українській команді на Євро-2020. Внаслідок сильного удару від шведа Даніельссона у Бесєдіна була сильно пошкоджена нога. Обстеження в Києві, куди оперативно доставили футболіста, показало частковий надрив хрестоподібних і бокових зв'язок, а також серйозне пошкодження відростка великогомілкової кістки.

"Удар був дуже серйозним. Ми засмучені цим моментом. Ми всі його підтримуємо, він з нами. Хлопці гратимуть проти Англії ще й за нього", — прокоментував ситуацію головний тренер Національної збірної України з футболу Андрій Шевченко.

Після перемоги до привітань приєдналися і представники української влади. Глава держави Володимир Зеленський наголосив, що футболістів підтримували 40 млн українців — від Ужгорода до Луганська, від Чернігова до Сімферополя.

Незвичайно підтримав українську команду Кабінет міністрів. Засідання відбулося в синьо-жовтих тонах, так як всі його учасники в честь перемоги в матчі зі Швецією одягли футболки збірної України.

"Синьо-жовтий" Кабмін у честь перемоги української збірної. Фото: kmu.gov.ua

"Я вітаю і дякую хлопцям, спасибі тренерам за цю перемогу. Такі речі звичайно ж мотивують, такі речі об'єднують країну, яка вболівала і вболіває за нашу команду. Спасибі нашій збірній, вітаємо вас", — сказав під час засідання прем'єрміністр Денис Шмигаль.

З привітання української команди також почалося чергове пленарне засідання Верховної Ради.

"По-перше, я хотів усіх привітати з перемогою. Подякувати нашим футболістам за вчорашній вечір — я думаю, вони його зробили всім", — зазначив голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

Посол Швеції в Україні Тобіас Тіберг привітав українську збірну з перемогою в 1/8 фіналу Євро-2020 словами "Слава Україні, героям слава!".

Матч чвертьфіналу Євро-2020 Англія — ​​Україна відбудеться 3 липня у Римі на "Стадіо Олімпіко". Початок поєдинку о 22:00 за Києвом.

Раніше повідомлялося, чому гол Артема Довбика увійде в історію.