Підтримка зі США від Restore Ukraine: брати створили благодійну організацію та допомогли тисячам українців  

Ярослав Гнатусько. Скриншот: kanaldim.tv

Благодійну організацію Restore Ukraine на початку повномасштабного вторгнення заснували українці Ярослав та Станіслав Гнатуськи. Станіслав мешкає в Україні, а Ярослав вже багато років — у США. За час існування організації волонтери зібрали понад 2 мільйони доларів на підтримку України, допомогли десяткам біженців, повідомляють у програмі "Ранок Вдома".

Благодійну організацію Restore Ukraine у Теннессі заснували першого тижня повномасштабної війни в Україні. За майже два роки волонтери зібрали понад 2 мільйони доларів на підтримку українців, допомогли десяткам матерів разом із дітьми евакуюватися до європейських країн, роздали 300 тонн харчів та 650 тонн будівельних матеріалів для ремонту пошкоджених від обстрілів будинків. Це далеко не повний перелік добрих справ, реалізованих через Restore Ukraine. Засновники організації — брати Ярослав та Станіслав Гнатуські. Станіслав мешкає в Україні, а Ярослав — у США.

"До переїзду у Східний Теннессі я пробував жити в шести різних штатах. Тут вступив до університету. Адже, шукав спільноту і культуру, з якими не почуватимуться самотньо. Я не усвідомлював цього факту, допоки в моїй країні не сталася велика війна. В Америці тоді була ніч. Розбудив знайомий стуком у двері мого будинку зі словами:" Терміново прокидайся! Війна почалася!". Який мав бути мій наступний крок — евакуювати мою родину з Харкова, допомогти евакуюватися і підтримати інших. Усе це добре, та де взяти гроші на такі справи? Складний час, але він спровокував мене зробити щось більше, ніж я міг собі уявити", — розповів засновник Restore Ukraine Ярослав Гнатусько.

Разом із братом Ярослав Гантусько розробив концепцію неприбуткової організації, яка б могла збирати чималі суми на підтримку України. Першими днями суми внесків були незначні. Збирали серед друзів та знайомих. Коштів вистачило лише на харчі. Ярослав розумів, що потрібно виходити на інший рівень збору пожертв.

"Принцип, за яким ми розпочинали нашу масштабну діяльність, походить з життєвої філософії бразильців. Вони кажуть: "Якщо у тебе немає собаки, то йдеш на полювання з кішкою". Ми стали просити гроші у друзів знайомих у соціальних мережах. Далі поступово перетворилися на самостійну некомерційну організацію в Україні та США. Крок за кроком до кінця 2022 року нам вдалося зібрати понад півтора мільйона доларів на гуманітарні потреби українців", — пояснив благодійник.

Наприкінці 2023 року Restore Ukraine організували виставку та аукціон врятованих від війни творів українського мистецтва. За задумом організаторів, картини українських художників, які раніше ніколи не виставлялись у США, мають стати особливим вікном у душу народу України.

"Це можливість для відвідувачів з усього світу відчути мистецтво такої сильної та сміливої країни. Також це шанс зберегти багатство української культурної спадщини. Ось чому наша організація місяцями працювала над тим, аби врятувати ці картини й показати їх тут, у східному Теннессі", — резюмував Ярослав Гнатусько.

Увесь прибуток від продажу квитків і картин на аукціоні організація спрямує на потреби українців, які проживають на прифронтових територіях. Зокрема, на придбання необхідних у кожному домі портативних газових плит.

Читайте також: Змагання з пінг-понгу: благодійний фонд збирає гроші на дрони для українських військових

Прямий ефір