Підтримала держава: як бариста виїхала з окупованого Херсона та відкрила бізнес у столиці 

Колектив кав'ярні "Навзаєм!". Скриншот: kanaldim.tv

Їй вдалося налагодити волонтерську діяльність в окупованому Херсоні, створити благодійний фонд у Миколаєві та відкрити власну кав'ярню в столиці. Надія Жарких — викладачка кавового мистецтва та бариста з багаторічним досвідом роботи. У Миколаєві вона, одна з перших, почала вивчати кавове мистецтво. Історію переселенки, яка відновила бізнес завдяки гранту від держави, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".ʼ

Надія Жарких працювала баристою, згодом відкрила 12 власних кав'ярень та створила школу бариста. 

"З 2020 по 2021 рік я випустила понад 700 учнів. Дуже багато крутих дівчат і хлопців. Молодь має класні ідеї, вчиться. Я цим пишаюся", — зізналася власниця кав'ярні, переселенка Надія Жарких.

За два місяці до повномасштабного вторгнення Надія із сім'єю переїхала до Херсона. Там чоловіку запропонували роботу, а жінка планувала відкрити ще одну школу. Офіційне відкриття запланували на 26 лютого 2022 року, але війна змінила всі плани. 

"Ми почали там допомагати: готувати їжу, продавати каву. Не було зв'язку, але ми з місцевими мали локацію, де зустрічалися та передавали одне одному важливу інформацію", — пригадує Надія Жарких. 

У такий спосіб Надія Жарких разом із друзями організувала підпілля, допомагали одне одному і завозили гуманітарну допомогу в місто. Так було, допоки окупанти не почали погрожувати розправою. 

"Вони замовили каву та розплатилися своїми грошима, до цього платили гривнями. Мене це розлютило, я кинула їм ці гроші й скала, щоб забиралися разом із кавою. Тоді вони вилили цю каву у кав'ярні та сказали, що мені мало залишилося", — додала власниця кав'ярні.

Надія вирішила, що треба терміново виїжджати на підконтрольну Україні територію. Родина зібрала речі, очистила телефони й вирушила в дорогу. Виїжджали чотири доби, подолали майже 70 блокпостів. 

У Києві довелось починати все з нуля. Надія Жарких знайшла роботу та продовжила волонтерську справу. Разом із другом з Миколаєва створила благодійний фонд Welcome to Ukraine  та почала допомагати дітям, які втратили близьких та постраждав від російської агресії. Не полишали й думки про власну справу. Втілити мрію допоміг грант від держави. 

"11 квітня я пишу бізнес-план. 22 квітня мені дзвонять та запрошують на співбесіду. В той момент я приймала гуманітарну допомогу на складі. Було страшно. До останнього я не вірила, що виграла грант", — резюмувала власниця кав'ярні.  

246 000 гривень Надія Жарких витратила на оренду приміщення та купівлю необхідного обладнання. На території невеликої кав'ярні влаштовує майстер-класи, свята для дітей, а також навчає дорослих. Зараз жіночий колектив кав'ярні "Навзаєм!" дарує посмішки відвідувачам та продовжує титанічну волонтерську роботу. 

Також цікаво: Друкували прапор із портретом Залужного: житомирські підприємці розширили бізнес завдяки державному гранту

Прямий ефір