Перезапуск ВККС: що зміниться і як відбуватиметься відбір суддів (ВІДЕО)

ВККС. Фото: racurs.ua

Верховна Рада схвалила перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Законопроєкт підтримали у другому читанні. Він передбачає, що членів ВККС відбиратиме конкурсна комісія з шести членів: троє від Ради суддів України та ще троє — незалежні міжнародні експерти, інформує "Дом".

"З огляду на наш досвід, у міжнародних партнерів є певний рівень недовіри до нашої країни з проведення реформ. Саме тому вони наполягають, щоб комісія, яка призначає членів Вищої кваліфікаційної комісії, формувалася за участі іноземних експертів", — прокоментував Данило Гетманцев, голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики.

Депутати акцентують: міжнародні експерти необхідні для того, щоб зробити відбір до Вищої кваліфікаційної комісії незалежним від влади та олігархів.

"Всі інсинуації про те, що ми йдемо якимось не тим шляхом, треба відкидати. Будемо робити варіант реформування судової системи, який дозволить максимально швидко, ефективно та якісно провести очистку судової системи і підвищити якість роботи суддів", — зауважив нардеп Олександр Корнієнко.

Завдяки новому закону Україні вдасться прозоро сформувати ВККС, яка почне відбір і переатестацію українських служителів Феміди. Їх в Україні нині не вистачає — вакантні близько 2 тис. посад.

"Ми очікуємо, що після підписання цього закону протягом місяця будуть направлені пропозиції від Ради суддів і від міжнародних організацій для того, щоб сформувати конкурсну комісію. Вона буде мати абсолютно автономний характер своєї діяльності від Вищої ради правосуддя. Вона самостійно формуватиме правила і процедури цього конкурсу ", — пояснив Андрій Костін, голова комітету ВР з правової політики.

До законопроєкту про перезапуск ВККС було понад 500 правок, які депутати розглянули за два засідання.

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення парламенту і заявив, що очікує на документ для його підписання.

"Ми обіцяли людям відновлення і подальше панування справедливості. Ми робимо це за допомогою різних інструментів щодня. І сьогодні маємо хороші новини з Верховної Ради, яка надала сили одному з головних інструментів для забезпечення справедливості — судовій системі. Нарешті ухвалено законопроєкт для відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Сподіваюся, що нікому не вдалося сховати в законопроєкті юридичні "міни", — написав у Facebook Зеленський.

Читайте такожПерезапустити ВККС хоче Рада — як це допоможе у формуванні прозорої системи правосуддя в Україні (ВІДЕО)

Нагадаємо законопроєкт голосами "за" підтримали 293 народних депутати.

Прямий ефір