Перевезення тварин у потягах: нові правила пояснив керівник пасажирських комунікацій "Укрзалізниці"

Потягами "Укрзалізниці" у перші місяці повномасштабного вторгнення евакуювали понад 100 000 тварин. Зараз в Україні оновлюють правила їхнього перевезення. До ефіру "Ранку Вдома" приєднався керівник пасажирських комунікацій "Укрзалізниці" Олександр Шевченко, аби розповісти, що оновлення не варто боятися, адже правила стануть ще більш ліберальними. 

Ведуча — Ольга Фанагей-Баранова.

Чим викликана потреба змінити правила перевезення тварин в потягах "Укрзалізниці"? 

— У перші місяці повномасштабної війни ми евакуювали понад 112 000 тварин потягами "Укрзалізниці". Зараз люди з тваринами повертаються назад, а тваринки це, як правило, — повноцінні члени родин. Ми не хочемо, щоб перевезення тварин гальмувало процес повернення наших родин до України, тож робимо наші правила більш ліберальними. Ми радилися з колегами з центральної та західної Європи щодо того, як у них влаштований цей процес. 

Навіть зараз у поточній редакції правил перевезення тварин наші умови вже набагато ліберальніші, ніж у Європі. Але ми знайшли ще декілька речей, які можна покращити. 

Ми поліпшуємо умови перевезення малих тварин, тому що були умови щодо тих жорстких конструкцій, металевих кліток або пластикових переносок, які давно вже стали незручними і поступилися сучаснішим засобам перевезення. Зараз багато котиків і малих собак перевозяться в рюкзаках чи у спеціальних сумках, тому прописуємо вимогу про абсорбуюче водонепроникне дно в них. 

Щодо великих тварин, то ключова зміна полягає в тому, що ми дозволимо перевезення такого типу тварин в усіх типах поїздів. Раніше було виключення лише під купейні вагони і лише за умови викупу всього купе. Зараз можна викупити купе і в СВ, і в РІЦах або ряд місць в "Інтерсіті". Це дозволяє пасажирам з великою собакою їхати майже в будь-якому рейсі. Чекаємо на затвердження цих правил.

РІЦи — це вагони спеціального типу, які курсують на Відень та Варшаву. На кордоні вони змінюють рейки, ширину візка. У нас їх небагато, але вони є.

— З ким ви ще консультувалися, створюючі нові правила? Чиї інтереси бралися до уваги?

— В першу чергу, з власниками тварин, звісно. Тут нам дуже допомогла команда UAnimals. Ми з ними вже дружимо і давно на зв'язку. Всі вони — власники тварин. Ми зібрали думки про зовсім різних тварин і звірів. Тому що ми евакуювали і тхорів, і вовченят, і дику лисичку. Навіть крокодила!

Питання не лише в безпеці, а в місці у поїзді і в наявності алергії у пасажирів. У нас є ціла інструкція для бригад про те, як шукати вільне місце і пересаджувати пасажира, в якого фобія чи алергічна реакція.

— Ви сказали, що наразі проєкт розглядається. На якому рівні він буде розглядатися і як взяти участь в обговоренні? 

— Це багаторівневий процес. Ми, як залізниця, ініціювали ці зміни і направили їх у Міністерство відновлення та Міністерство інфраструктури. Вони на своєму рівні зараз опрацьовують цей документ і відправляють далі в Міністерство соціальної політики і декілька інших органів. Адже там не тільки про зміни правил перевезення тварин, а й низка інших змін. Кілька архаїчних пунктів просто прибираємо. 

Державна регуляторна служба перед публікацією цих змін у себе на сайті викладе фінальний проєкт для ознайомлення — туди теж можна буде щось пропонувати. Зараз пропозиції можна подавати як нам, так і Міністерству інфраструктури, а з часом — Державній регуляторній службі. 

Читайте також: "Укрзалізниця" оновлює правила перевезення тварин: зміни стосуватимуться навіть пасажирів  

Прямий ефір