Військовий пропонує змінити шкільний навчальний курс "Захист України"

Максим Гуртовий. Скриншот: kanaldim.tv

Військова та фізична підготовка, а також вивчення тактичної медицини. Це те, чого варто навчати дітей у спеціальних навчально-рекрутингових центрах при школах. Таку пропозицію озвучив педагог за фахом, військовий Максим Гуртовий. Більше про його ідею дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Уродженець Дніпровщина, викладач англійської мови, захисник України Максим Гуртовий розробляє проєкт, що має повністю змінити шкільне навчання хлопців і дівчат допризовного віку. Зміни стосується предмета "Захист України", який є у кожному середньому навчальному закладі.

"Йдеться про професійний підхід в підготовці майбутніх захисників. Школа, потім навчально-рекрутинговий центр, а потім армії. Це дасть можливість отримати повністю підготовлену націю", — пояснює військовий, волонтер Максим Гуртовий.

Максим Гуртовий закінчив Харківський педагогічний університет імені Григорія Сковороди. Почав вчителювати ще у 2009 році, але події Майдану змінили плани чоловіка. Він приїхав до Києва, аби підтримати спротив. Вже у 2014 році він вступив до лав добробату, який згодом офіційно приєднали до Збройних сил України.

"Я побував на сході України. В Горлівці. Там наша бригада тримала оборону. Був у Дебальцевому. Кілька разів нас кидали туди на підсилення", — розповідає захисник.

У 2018 році, після п'ятирічної служби, Максим Гуртовий повернувся до цивільного життя. Оселився в Бучі й став викладачем англійської у місцевому ліцеї. Коли ж Росія розпочала повномасштабну війну, одразу пішов до військкомату і вже за лічені дні прямував на Херсонщину.

Там захисник отримав перше серйозне поранення ноги. Завдяки побратимам і місцевим жителям вижив, вилікувався і знову повернувся на передову.

Після другого важкого поранення — на Донецькому напрямку, Максим Гуртовий уже не може нести службу. Проте чоловік знайшов спосіб бути корисним. Маючи військовий і викладацький досвід, практичні навички та бажання, він розробив проєкт рекрутингового центру для старшокласників.

"Кожна ОТГ, наприклад, може собі дозволити створити навчально рекрутинговий центр. Там треба зосередити матеріально-технічну базу та організувати фахівців. Року навчання — достатньо. Юнаки, які визнані придатними до служби, мають опановувати кілька дисциплін. Перша за все — загальну військову дисципліну повністю. Друга дисципліна — це фізична підготовка. Третя дисципліна — це тактична медицина, — резюмував Максим Гуртовий.

Максим Гуртовий сподівається, що його пропозицію візьмуть до уваги, адже вірить, що його проєкт з підготовки учнів допризовного віку врятує не одне життя.

Читайте також: IT для військових: як та хто організував безплатне навчання для захисників

Прямий ефір