Патент на тролейбус, заснування Apple та звільнення Бородянки — 1 квітня в історії

Зустрічаємо понеділок, 1 квітня, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

1 квітня 1890 року у США видали патент на тролейбус. Його отримав бельгійський емігрант Шарль Ван. Винахіднику вдалося створити так званий тролейбусний ролик. Це був струмоприймач, що знімав напругу з електропроводів за допомогою колеса й штанги, встановленої на даху. Щоправда, через недосконалість конструкції струмоприймачів тролейбуси тоді не отримали широкого розповсюдження.

Цього дня 1809 року у Великих Сорочинцях на Полтавщині народився один з найзагадковіших письменників XIX століття Микола Гоголь. Він належав до видатного українського роду Гоголів-Яновських, а його твори — насамперед про історію та традиції України. Найвідоміші з них "Вечори на хуторі біля Диканьки", "Тарас Бульба", "Вій", "Мертві душі".

1 квітня 1973 року в Одесі провели першу гуморина. Щорічне традиційне свято сміху вигадав колектив місцевої команди Клубу веселих та кмітливих. Перша гуморина супроводжувалася карнавалом і концертами, а родзинкою свята став парад старих авто.

48 років тому у США Стів Джобс разом зі Стівом Возняком і Рональдом Вином заснували одну з найуспішніших і найдорожчих компаній в історії людства Apple. Першим її продуктом став персональний комп'ютер. За кілька років продажі корпорації сягнули мільярда доларів. Згодом Apple стала першою американською компанією, капіталізація якої перевищила один трильйон доларів США.

Два роки тому підрозділи Збройних сил України звільнили селище Бородянка на Київщині від російських окупантів. Ворожа армія увійшла до населеного пункту у перші дні повномасштабного вторгнення. Росіяни завдали десятки авіаударів по селищу, де немає ані стратегічних, ані військових об'єктів. Бородянка зазнала найбільших руйнувань з усіх населених пунктів передмістя столиці. Жертвами загарбників стали сотні мирних жителів Бородянки.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір