Паризька квартира у Києві — школа французької мови для всіх охочих

Простір Musique de langue у Києві. Скриншот: kanaldim.tv

Простір Musique de langue — справжня паризька квартира в центрі Києва, де всі говорять лише французькою. Школу організувала Оля Шурова — сестра музиканта Дмитра Шурова. Тривалий час вона жила та навчалася у Франції. Розвивати проєкт довелося під час повномасштабного вторгнення. Про успіхи та плани засновниці — у матеріалі "Ранку Вдома".

Справжня паризька квартира у центрі Києва, де всі говорять лише французькою.  Такий простір організувала Оля Шурова. Саме вона разом зі своїм братом Дмитром Жуковим колись розпочинали музичний проєкт Піано бой. Паралельно з музикою Ольга Шурова  займалась перекладами і давала уроки французької, адже тривалий час жила та навчалася у Франції.

"Коли почалася пандемія, я мала багато онлайн уроків.  Я проводила індивідуальні заняття. Згодом зі мною хотіло займатися багато людей, спрацювало сарафанне радіо. Я фізично не могла взяти усіх охочих", — розповідає засновниця школи Musique de langue Ольга Шурова.

Так виникла ідея організувати онлайн-школу. Її основний розвиток припав на повномасштабне вторгнення в Україну росіян. Спершу Ольга Шурова гадала, що нікому не буде діла до вивчення французької, поки її масово не почали писати люди.

"Я була шокована, бо в березні 2022 року набрався вдвічі більший потік, ніж до повномасштабного вторгнення. Звісно, що деякі люди виїхали до франкомовних країн, тому їм потрібна була мова, але більшість людей знаходилися в Україні. Це ті люди, які завжди мріяла вивчати французьку мову, і зрозуміли, що не треба цей процес відкладати", — каже засновниця Musique de langue.

Нещодавно Ольга Шурова відкрила для своїх учнів офлайн простір. Він розташований на вулиці Липинського, у будівлі 1899 року в стилі київського ренесансу — з ліпниною на стелі та великими вікнами всередині.

"Це французький квартал Києва. Всі французи, які живуть у столиці, обирають цей район. Навпроти — кілька французьких шкіл. В одній із них я колись працювала", — провадить Ольга Шурова.  

Дизайн інтер'єру Ольга Шурова розробляла самостійно, намагаючись відтворити атмосферу справжньої французької квартири. На стінах — знахідки з барахолки у Парижі, а також картини художника та письменника Ігоря Шурова — батька Ольги.

"Це простір, в якому люди можуть прийти і практикувати французьку мову, тому що коли ти там живеш в Україні, в тебе немає такої можливості. Тому, коли люди заходять в наш простір, ми одразу переходимо на французьку мову", — додає Ольга Шурова.

Розмовні клуби наразі проводяться для початкових рівнів знання мови. Загалом навчання в школі онлайн і офлайн форматах пройшли вже понад 700 українців. Це люди різного віку.

"У нас на онлайн курсах були 14-річні учні, та 70-річні. Ці люди були на одному потоці, в одній групі. Знайшли спільну мову, це круто", — резюмує очільниця Musique de langue Ольга Шурова.  

Згодом Ольга Шурова планує організовувати у школі кіно клуби з переглядом та обговоренням фільмів, сніданки та бранчі, музичні заходи та навіть йогу.

Читайте також: Володіє французьким мистецтвом люневільської вишивки — історія майстрині з Ірпеня

Прямий ефір