Освітній курс Reconstruction Ukraine у Швейцарії: які проєкти розробили переселенки з України

Учасниці проєкту Reconstruction Ukraine у Швейцарії. Скриншот: kanaldim.tv

У Бернському університеті діє практичний курс CAS Reconstruction Ukraine, який покликаний допомогти Україні у відбудові житла та інфраструктури після війни. На курсі навчалися українські переселенки, які розробили чимало корисних проєктів. Як їх втілюватимуть в життя, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Розумне село, модульний дитячий садок з дерева, виробництво біогазу на очисних спорудах України, або ж сучасний будинок для людей з обмеженими можливостями в Рівному. Усі ці проєкти розробили переважно жінки переселенки у Швейцарії в межах освітньої програми Reconstruction Ukraine. Це практичний кількамісячний курс у Берлінському університеті покликаний допомогти Україні у відбудові житла та інфраструктури після війни.

Наталія Терехова одна з 30 учасниць ініціативи. Разом з однодумцями вона розробляла проєкт реконструкції школи у Богданівці на Київщині. Будівля була зруйнована під час російського повномасштабного вторгнення.

"Наша команда працювала над проєктом встановлення дерев'яних модулів біля зруйнованої школи. Ми вирішили, що реконструкція основної будівлі може тривати довго. Тож знайшли такий вихід. Ми хотіли встановлювати саме дерев'яні моделі для того, щоб зменшити викиди вуглецю та використати екологічні матеріали", — розповідає переселенка, учасниця освітньої програми Наталія Терехова.  

Протягом п'яти місяців Наталія Терехова опановувала швейцарський підхід до будівництва. Йдеться про повторне використання сировини з будівельних матеріалів, метод інформаційного моделювання з урахуванням принципів теплозабезпечення та транспортної доступності. Крім того, багато уваги приділялось модульній технології.

"Також ми відвідували різні компанії, що були партнерами цього заходу, і запропонували свої потужності для того, щоб ми отримали нові знання. У Швейцарії, наприклад, ми відвідували очисні споруди. Були у компанії, яка робить бетон нового типу, що дуже важливо для нас зараз", — провадить українка. 

Аби здобути цінний досвід, учасники програми зустрічались у різних містах Швейцарії.  Працювали з місцевими організаціями і шукали спонсорської підтримки для своїх проєктів з відбудови України. Нині Наталія Терехова та її колеги замислюються саме над якістю впровадження цих ідей.

"Ми не тільки повинні швидко щось налагоджувати, але й мати перспективні плани розвитку. Сподіваюсь, ці проєкти реалізуємо й зможемо побудувати світле майбутнє в нашій країні", — резюмувала Наталія Терехова.

Програма матиме продовження. Наступний старт курсу в жовтні і наразі триває відбір претендентів на участь у ньому.

Читайте також: "Відбудуй Україну": як працює освітній проєкт у Швейцарії

Прямий ефір