Незламні: українка відкрила студію малювання в Іспанії

Іспанія. Скриншот: kanaldim.tv

Ірина Кваша — художниця за фахом. В Олександрії на Кіровоградщині вона мала власну галерею. З початком повномасштабного вторгнення її галерея стала порятунком для десятків людей, які виїжджали із гарячих точок. Пізніше Ірина з сином виїхали в Іспанію. Там українка відкрила студію малювання, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Художниця Ірина Кваша була керівницею Музею Ґудзика та мала власну галерею в Олександрії на Кіровоградщині. Влаштовувала там виставки своїх робіт та робіт інших художників. Допоки Росія не пішла великою війною на нашу країну.

"Ми якраз на 24 лютого планували концерт та виставку. Коли зрозуміли, що почалася війна, то звісно все скасували", — пригадала художниця Ірина Кваша.

Ірина Кваша почала приймати в галереї людей, які виїжджають з місць активних бойових дій. Перших переселенців прихистила увечері 24 лютого. Наступні кілька тижнів її галерея стала надією та порятунком для десятків людей. Вони там ночували, а потім продовжували свою подорож. До Ірини приєдналися й інші волонтери. Разом допомагали тим, хто цього потребував.

Згодом вимушених переселенців змогла розмістити місцева влада, тому імпровізований прихисток в галереї довелося закрити. Ірина Кваша з сином вирішили виїхати за кордон. Спочатку зупинилися в Німеччині, пізніше переїхали до Іспанії. Там художниця прагнула займатися улюбленою справою. Одного разу розмалювала футболку українською символікою та виклала світлину у соцмережах.

"Люди почали замовляти такі футболки. Переважно українці, які тут давно, або ті, хто переїхав через війну. Я замовляла футболки по три євро, розмальовувала їх та продавала по 10 євро", — розповідає Ірина Кваша.

Згодом жінка оформилася приватною підприємицею. Брала в оренду приміщення в кафе у Барселоні на кілька годин на день. Художниця влаштовувала там майстер-класи для дітей та дорослих.

Наразі жінка орендує квартиру в Барселоні, а нещодавно знайшла приміщення, де планує відкрити галерею і проводити нові майстер-класи, гуртуючи земляків на чужині.

Читайте також: Незламні українки: виставку портретів "Жінки та війна" покажуть у Франції 

Прямий ефір