Незламні ляльки-мотанки: у Чехії майстриня з Дніпровщини виготовляє українські обереги

Марина Шимко з донькою. Фото: petropavlivka.city

Понад 8 років майстриня Марина Шимко виготовляє ляльки-мотанки. Власна справа розвивалася, допоки не почалося повномасштабне вторгнення. Тоді жінка із трьома дітьми евакуювалися до Чехії. Згодом повернулася до улюбленої справи. На ляльках вона часто вишиває обереги. Детальніше про унікальні мотанки дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома"

Ляльки-мотанки Марина Шимко виготовляє вже понад вісім років. Майстриня родом з невеличкого міста Першотравенськ на Дніпровщині. За фахом вона вчителька англійської мови. Проте саме мотанки зайняли особливе місце в її серці. Спочатку жінка дарувала їх друзям та рідним. З часом з'явилися клієнти. 

"Я почала викладати все у соцмережах. В мене почали замовляти мотанки. Перебувавши на той час в Україні, я відправляла ляльки-мотанки навіть за океан. Зокрема, в США. Було багато замовлень з Європи", — розповіла майстриня Марина Шимко. 

Власна справа стрімко розвивалася, допоки не почалося повномасштабне вторгнення Росії. У цей час Марина з трьома дітьми та чоловіком перебувала у рідному місті. Після 24 лютого 2022 року її чоловік пішов добровольцем. Жінка залишилася вдома з трьома дітьми. Попри вмовляння чоловіка покинути країну, Марина Шимко була непохитною. Втім, ситуація погіршувалась тож майстриня вирішила евакуювати дітей до Чехії. 

У чужій країні Марина оселилася в невеличкому містечку Яблунець-над-Нисою. Згодом діти пішли до школи, а жінка довгий час не могла повернутися до улюбленої справи. Допомогли місцеві. 

"Чехи унікальні люди. Один з чехів побачив мої роботи й запропонував допомогу. Надав матеріали для того, щоб виготовляти мотанки. Саме мотанки Мене витягли з депресії. Бо дуже важко морально жити з трьома дітьми в чужій країні. Нібито ти захищений, але це невідомість", — зізнається майстриня. 

Лялька-мотанка — це стародавній український оберіг. Саме тому мотати ляльку потрібно тільки з чистими думками та найкращими побажаннями. 

"Якщо ми вкладаємо добрі думки, чисті помисли, багато хто ще й читає молитву при цьому, то виходить оберіг. Коли у мене замовляють мотанки, то я питаю для кого. У мене було замовлення від дівчини, яка хотіла знайти справжнє кохання. Тож я їй закодувала слово "кохання" у вишивці. В мене є ще одне захоплення — я малюю на одязі. Там теж є свої символи", — резюмувала майстриня Марина Шимко.

Нині Марина Шимко ще працює помічницею у місцевій школі, де навчаються українські діти. Каже, їй вдалося почати все спочатку у новій країні. Вона вже звикла до чеських звичаїв і традицій, працює і займається улюбленою справою. Проте найбільше жінка мріє повернутися додому та працювати на батьківщині. 

Також цікаво: Українка створює дивовижних звірів з хутра, пір’я та глини — історія майстрині Тетяни Чиженко

Прямий ефір