У США розпочалися навчання українських пілотів на винищувачах F-16

Навчання на винищувачах F-16. Скриншот: kanaldim.tv

Українські пілоти вчаться керувати американськими винищувачами четвертого покоління F-16 на авіабазі в Аризоні. Ці літаки допоможуть ЗСУ отримати перевагу над ворогом у повітрі. Які країни погодилися допомогти з підготовкою українських пілотів, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Українські пілоти вчаться керувати F-16 — американськими винищувачами четвертого покоління на авіабазі в Аризоні. На думку військових експертів, ці літаки здатні допомогти ЗСУ отримати перевагу над агресором в повітрі на окупованих територіях.

"До навчальної групи увійшло декілька пілотів та десятки фахівців з обслуговування літаків. Безпосередньо перед стартом тренувань в Аризоні всі вони пройшли курс спеціалізованої англійської мови, необхідний для керування F-16 на авіабазі в Техасі. Наші партнери по коаліції з Данії та Нідерландів попередньо провели технічну підготовку українців на тренажерах в Європі", — заявив речник Пентагону Пет Райдер.

Нещодавно США оголосили, що разом з Данією та Нідерландами очолять коаліцію країн, які навчатимуть українців обслуговувати та експлуатувати винищувачі. Загалом, допомагати нашим пілотам та технікам з освоєнням F-16 погодились 11 країн. Типовий курс для пілотів НАТО триває від шести до восьми місяців. Українців обіцяють навчати швидше.

Тренування українських пілотів проходять на авіабазі біля міжнародного аеропорту міста Тусон. Це єдине місце в США, де літати на американських винищувачах F-16 навчають іноземців. За словами інструкторів, найважче у навчальному процесі — це опанування авіоніки та системи озброєнь винищувача. Зі свого боку, українські пілоти порівнюють перехід від пострадянських літаків, на яких вони літають, до винищувача четвертого покоління F-16 із заміною кнопки свого телефону на останню модель смартфона.

Попри те, що його створили понад 40 років тому, винищувач F-16 й досі залишаються основою повітряних сил багатьох країн світу. Цей залізний птах може виконувати чимало функцій відведення повітряних боїв до високоточного бомбардування наземних цілей. F-16 розвиває швидкість до двох з половиною тисяч кілометрів на годину, підіймається на висоту до 17 кілометрів, знаходить цілі на відстані до 150 кілометрів і може слідкувати одночасно за 10 об'єктами.

Також цікаво: Війна в Україні та Ізраїлі: чи вистачить допомоги на всіх?

Прямий ефір