Війна в Україні та Ізраїлі: чи вистачить допомоги на всіх?

Війна в Україні. Скриншот: kanaldim.tv

Уже кілька тижнів весь світ стежить не лише за подіями в Україні, але й на Близькому Сході. Виникає питання: чи вистачить у наших союзників боєприпасів та зброї на всіх? Що про цю ситуацію думають експерти, дізнавайтеся у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Довкола наземної операції армії Ізраїлю проти ХАМАСу було багато невідомих. Коли почнеться, якими силами, а головне як її проводити? Адже Сектор Гази — одне з найбільш густонаселених місць у світі. Першим етапом стало бомбардування. Зайти в місто без підтримки з повітря фактично неможливо. Керовані авіабомби — № 1 один у списку постачання до Ізраїлю. Україні вони теж потрібні. Хоч ми ще не отримали F-16, наші винищувачі вже переобладнали під західне авіаційне озброєння.

"Мова йде про JDAM, яку отримає й Україна. Так само ми отримали керовані авіабомби. Ми їх використовуємо. Також йдеться про озброєння до авіації, зокрема, F-16 та подібних. Це те, що ми маємо використовувати в майбутньому", — каже керівник центру військово-повітряних досліджень Олександр Мусієнко.

Проблем немає з бронетехнікою. Західні бронетранспортери й в ЦАХАЛу, і в ЗСУ однакові. До того ж Ізраїлю наразі вистачає танків власного виробництва. Але є одне але. Танки, і артилерія стріляють снарядами. Їх для війни в Україні не вистачає. З початком бойових дій в Ізраїлі дефіцит може зрости.

"Україна вже використовує по кілька тисяч снарядів на добу, застосовуючи, зокрема, 155-мм. Ізраїль використовує менше, в тому числі для завдавання ударів по Газі. Вони застосовують свої артилерійські системи. Плюс артилерія стоїть в Ізраїлю для прикриття кордону з Ліваном", — провадить експерт.

Здебільшого 155 калібру. Виробництво цих боєприпасів нині намагаються наростити й в Європі, і за океаном.

"Зараз ми дуже плідно співпрацюємо з оборонними підприємствами. Сполучені Штати Америки працюють з партнерами, і їхня оборонна галузь теж працює над збільшенням виробництва боєприпасів 155 калібру. Ми впевнені у тому, що наших можливостей вистачить для підтримки військових потреб України та Ізраїлю. Ми наразі не вважаємо, що з цим можуть виникнути якісь проблеми", — заявляв речник Пентагону Патрік Райдер.

Нарощування виробництва боєприпасів — одна з ключових тем засідання Єврокомісії. Оборонно-промисловий  комплекс ЄС потребує пороху.

"Ми зустрічаємося сьогодні з Європейською Радою в часи великих потрясінь. Ми бачимо, що російська війна в Україні триває. Ми бачимо, що жахливі терористичні атаки ХАМАСу на Ізраїль зараз також завдають шкоди палестинському народу із ризиком дестабілізувати регіон. Війна та конфлікт підштовхують мігрантів до пошуків кращого життя. Їх дедалі більше прибуває до наших берегів. Зважаючи на всі ці виклики, Європейський Союз має реагувати та діяти об'єднано. Комісія діє рішуче. Ми неухильно надаємо Україні підтримку необхідної для протистояння агресії Росії", — заявляла президентка Європейської комісії Урсула Фон Дер Ляєн.

Дефіцит снарядів викликав збільшення виробництва, додає Олександр Мусієнко.

"Збільшення виробництва є на Заході, Європі та США. На 2024 рік це буде 400 тисяч снарядів на рік. На 2025 рік буде мільйон двісті. 100 тисяч будуть виробляти на місяць", — резюмував Олександр Мусієнко.

Збільшується виробництво снарядів і в Україні. Міністри з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що темпи виробництва зросли в рази, але й цього, за словами чиновника, все ще недостатньо. Тож оборонно-промисловий комплекс продовжують розвиватися.

Читайте також: Захист критичної інфраструктури: як Україна готується до зими

Медіа-партнери
Прямий ефір