Насильство, розгортання військ РФ та захист українців: протести в Казахстані прокоментували в МЗС України

Акімат в Алмати. Фото: 24.kg

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували протести у Казахстані. У відомстві засудили насильство, яке спалахнуло в низці казахстанських міст і призвело до численних жертв. Про це повідомляє "Дом" із посиланням на пресслужбу МЗС.

"Висловлюємо співчуття у зв'язку із загибеллю казахстанців, з якими українців пов'язують багаторічні зв'язки дружби та взаємної поваги. У цей критичний час для народу Казахстану надзвичайно важливо вжити максимальних заходів для деескалації ситуації та уникнення подальшого насильства, гарантувати дотримання прав людини, забезпечити відновлення роботи об'єктів інфраструктури та систем зв'язку", — зазначили в українському міністерстві.

Також у МЗС заявили, що взяли до уваги розгортання на території Казахстану іноземних військових сил із домінуванням російського контингенту на запрошення влади Казахстану.

"Іноземні війська повинні поважати незалежність, суверенітет та національне законодавство Казахстану та міжнародне право, а їхнє перебування не повинно виходити за межі задекларованого обмеженого терміну", — йдеться у повідомленні.

МЗС України продовжуватиме захищати інтереси українців у Казахстані, зокрема надавати їм допомогу в поверненні на батьківщину.

Читайте також: Протести в Казахстані тривають тиждень: кількість жертв зростає, затриманих — тисячі (ВІДЕО)

Нагадаємо, в Казахстані після стрибка цін на зріджений газ із 2 січня відбуваються масові протести, які переросли у зіткнення з силовиками, захоплення адміністративних будівель та аеропортів. На думку опозиції, причина протестів — невдоволення владою, а підвищення цін стало останньою краплею.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв із 5 січня запровадив у країні режим надзвичайного стану.

Також 5 січня Токаєв звернувся за допомогою до партнерів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) — військово-політичного союзу, до складу якого входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан. Відповідно до рішення Ради колективної безпеки ОДКБ, в Казахстан направлені військові сили, основу яких становлять підрозділи Російської Федерації.

Операцію ОДКБ очолив командувач Повітряно-десантних військ РФ генерал-полковник Андрій Сердюков. Він брав активну участь в окупації українського Криму Росією у 2014 році. Також до Казахстану перекинуто військові підрозділи РФ, які брали участь в агресії проти України.

Медіа-партнери
Прямий ефір