"Нащо ви воюєте, у вас тут так гарно": про зустріч з росіянами та пережиту окупацію розповіла жителька села Гавронщина

Надія Гаврилюк. Скриншот: kanaldim.tv

Будинок Надії Гаврилюк досі нагадує їй страшні дні окупації. Жінка живе у селі Гавронщина, у Київській області. Чоловік помер кілька років томуʼ, тож вона лишилася вдома сама. По сусідству живуть сестри. Про початок повномасштабної війни дізналась від племінника, який служив в Одесі. Як вона пережила окупацію, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Коли росіяни окупували село Гавронщина, Надія Гаврилюк переїхала до родини сестри. Вони нікуди не виходили. Зв'язку та світла вже не було. Хотіли запустити генератор, але боялися. Через тиждень до жінок навідалися окупанти. 

"Вони почали стукати у двері, і ми вирішили, що краще їм відкрити. Найменша сестра відчинила. Ми були перелякані. Вони побачили, що тут багато жінок і почали нас заспокоювати. Один з них каже: "Не бійтеся, ми хороші. Нащо ви воюєте? У вас тут так все добре?". У нас від цього відняло мову", — зізналася Надія Гаврилюк. 

Російських загарбників забрали сестру Надії. З її погреба вони винесли 70 літрів вина та продукти. Загарбники ще не раз поверталися до будинку за їжею та цінними речами.

"Одного разу навіть вміст косметички викинули на ліжко. Серед усього була обручка, її забрали. Годинники забрали, ще якісь речі. Втім, це все дрібниці. Головне що ми живі, нас ніхто не чіпав", — каже жінка. 

В окупації родичі провели понад місяць. Зі сльозами радості на очах вони зустрічали військових ЗСУ, котрі звільнили село. Тільки тоді Надія Гаврилюк повернулася до свого будинку. Там росіяни перевернули все догори дриґом. Під час прибирання в домі знайшла документи окупанта та цінну для неї річ — золотий ланцюжок з хрестиком, який так і не знайшли росіяни. 

Надія Гаврилюк вижила в окупації та мріє, аби всі українці могли вільно жити. Жінка ходить до місцевого клубу плести маскувальні сітки для наших військових, які звільняють територію України від російських загарбників. 

Також цікаво: Зібрала домашній музей старовинного українського одягу — історія майстрині Любові Левицької

Прямий ефір