На деокупованих територіях України пошкоджено 1795 закладів культури

Ростислав Карандєєв. Фото: mcip.gov.ua

На деокупованих територіях України пошкоджені 1795 закладів культурної інфраструктури. Значні втрати серед культурних об'єктів фіксують і у відносно мирних населених пунктах, з посиланням на Укрінформ передає "Дім".

"На деокупованих територіях зафіксовано 1795 закладів культури, які зазнали пошкоджень. Ми фіксуємо величезні втрати і на інших, здавалося б мирних, територіях. Не пройшло і тижня, як російська ракета знищила об'єкт культурної інфраструктури державної академії декоративно-прикладного мистецтва та дизайну в Києві. І західні регіони теж, на жаль, не захищені від ворога", — повідомив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час форуму "Культурна та інформаційна реінтеграція деокупованих територій".

За його словами, сфера культури зазнала значних втрат у кадровому потенціалі — з 56 тисяч працівників сфери залишилося менше 36 тисяч.

"Хтось — вимушений переселенець, хтось змушений був переїхати за кордон. На жаль, багато людей змінили свої професії. Це людські втрати. Ці люди живі, але це теж наші втрати. Низький уклін тим працівникам сфери культури, які доєдналися до ЗСУ, змінили свої мистецькі інструменти на зброю", — додав т.в.о міністра.

Голова відділу взаємодії з міжурядовими, державними і неурядовими організаціями Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Олександр Зюзь повідомив, що органи кримінальної юстиції розслідують понад 60 кримінальних проваджень за фактами скоєних Росією злочинів проти української культурної спадщини. За словами прокурора, документування злочинів проти української культурної спадщини здійснюється з 2014 року. Прокурори щодня обмінюються інформацією з офісом Міжнародного кримінального суду про злочини щодо культурних пам'яток України. Перше таке повідомлення ОГП направив до МКС у 2021 році. Оцінюючи перспективи притягнення до покарання за ці злочини, Зюзь зазначив, що "правосуддя не відбувається швидко, попри всі зусилля процес може розтягнутися на роки і десятиліття".

Читайте також: Мінкульт пропонує внести до списків ЮНЕСКО ще 2 елементи нематеріальної культурної спадщини

Прямий ефір