Ми різні, але нас об'єднує степ: у Донецькій ОДА розповіли про роботу над брендом області

Вакцинация от коронавируса. Фото: kanaldom.tv

Навесні 2020 року Донецька облдержадміністрація ініціювала створення нового бренду області. За задумом чиновників, зміна іміджу регіону дозволить залучити значні інвестиції в Донецьку область.

На якому етапі зараз перебуває розробка логотипу нового бренду, у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом" у студії регіонального бюро телеканалу "Дом" у Краматорську розповіла директорка департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку та зовнішніх відносин Донецької обласної державної адміністрації Оксана Головко.

Ведуча — Альона Грамова.

— Про новий бренд заговорили рік тому. У чому ідея проєкту? Хто до нього залучений?

— Я б навіть не сказала, що це новий бренд. Адже у Донецькій області не було відповідного бренду, який би використовувався на якихось заходах, серед молоді.

Так, є геральдика Донецької області — герб, прапор. Вони непорушні, вони затверджені відповідно до законодавства. Однак все-таки має бути щось нове, молодіжне, що зображало б нинішню сучасну Донецьку область. Тому навесні ми почали роботу в цьому напрямі.

Ми хотіли долучити максимальну кількість людей, дізнатися їхнє бачення. Ми проанкетували понад 9000 людей, а відповіді направили робочій групі при Донецькій ОДА, до якої включили фахівців, необхідних для розробки бренду. Це архітектори, скульптори, художники, культурологи, історики, і ті, хто співпрацює з громадськими організаціями. Після анкетування ми створили невеликі фокусгрупи. Проводили зустрічі, консультації з громадськими організаціями Донецької області, з бізнесом регіону, з обласними чиновниками, які були стейкхолдерами з цього бренду. Також дізнавалися думку тих, хто живе за межами Донецької області, і навіть в іноземців — нам було важливо зрозуміти, як сприймають регіон не місцеві жителі.

 Є якісь проміжні результати?

— У результаті з'явилася ідея бренду. Вона спочатку була в словесному викладі, потім дизайнери втілювали її графічно. Було близько 10 варіантів. Остаточної версії, яка була б ухвалена населенням на етапі обговорення, ми поки не бачимо.

З'являлися асоціації Донецької області з шахтарями, сталеварами, машинобудівниками, історичними особистостями (Сергій Бубка, Василь Стус та інші). Асоціювали з шампанським Artwinery, і, звичайно, зі Святогірської лаврою. Маріупольці асоціювали з морем, тому що для них море, морський порт — основні елементи, з якими вони асоціюють Донецьку область.

Тобто ми настільки різні! Тому дуже багато було асоціацій і бачень у людей. Ми проводили обговорення варіантів бренду в різних містах регіону — Маріуполь, Покровськ, Краматорськ, були плани на Бахмут. Багато людей приєднувалися до нас в онлайнрежимі.

Під час таких зустрічей ми розповіли історію, показали сенс, який ми вкладали в кожен елемент логотипу. Ми розуміли, що з'являться різні асоціації та бачення. Тому що запрошували різних людей: наприклад, у Маріуполі були люди від 16-18 років, і закінчуючи особами, яким понад 55 років. Своїм баченням ділилися співробітники різних вишів. У Маріуполі ми отримали досить багато конструктивних пропозицій. І ось якраз у Маріуполі, найімовірніше, і з'явилася та драфтверсія слогана, девізу, необхідного для створення бренду. Поки що це закрита інформація, ми будемо виносити її на розгляд робочої групи, а потім винесемо цю версію на обговорення.

 Чи можна докладніше дізнатися про асоціації, які виникали з Донецькою областю?

— Перший варіант пов'язаний з ковилою. У чому асоціація? Об'єднати в рівній відповідності Бахмут, Маріуполь, Покровськ, Велику Новосілку, Лиман, Святогірськ неймовірно складно, тому що вони абсолютно різні, проте всіх об'єднує степ. Між містами — дорога і степ.

У Покровську жінка сказала, що її сестра, яка виїхала за межі Донецької області, дуже сумує саме за степом. Щоб можна було приїхати, подивитися на наш степ, на наше різнотрав'я.

Символом степу завжди була ковила. Тому взяли за основу саме цей елемент ковили, який відкритий, який виглядає як вітрило, як данина й місту Маріуполю, приморському місту. Там є сині лінії: відкритість, вільний вибір, свобода, простір. Свобода свого особистого вибору в житті.

І другий варіант. Для людей важлива своя улюблена справа, і вони самі як особистості: робота, власна справа, маленький бізнес. Тому за фундамент взяли кілька основних елементів: контури Донецької області — синє позначення, серце — червоне позначення. Тобто, контури області — дім і сім'я, серце — це ти, твої емоції. І ось таку круглу монету, ніби мету, до якої прагне людина — зеленого кольору. Або як колесо, тобто дія, що людина рухається. Це те, що є цінним для Донецької області, припечатано літерою "Д", яка тут вказана. І ці три цінності позначаються трьома основними точками цієї літери "Д": тобто одна — Дім , інша — особистість (російською — "Личность", буква "Л" як би є в зображенні "Д", — ред.), третя — власна справа (російською — "Дело"), безпосередньо дія.

Варіанти логотипу Донецької області

— Коли ми можемо очікувати результатів цієї роботи?

— Сьогодні ми об'єднуємо всі коментарі, й усі конструктивні та неконструктивні емоції, які йдуть від суспільства. Тому що в медійному просторі ця інформація з'явилася у великій кількості. Ми дуже сподіваємося, що у нас буде конструктив.

Поки що у нас дуже мало конструктивних пропозицій і зауважень. Але обговорень дуже багато, і нам подобається те, що ми обговорюємо майбутній бренд і на телебаченні.

Наступним етапом має бути визначення останньої версії, визначення слогана, і винесення рішення на обговорення широкого загалу.

На жаль, нас зупиняють тільки протиепідемічні заходи. Тому що зробити обговорення повноцінним, як ми б хотіли, і як би хотіла громадськість, — дуже складно. Але ми сподіваємося, що така можливість у нас буде.

І я впевнена, що цього року з'явиться можливий бренд Донецької області, який ми зможемо використовувати, і який дійсно зображатиме мирну Донецьку область.

Медіа-партнери
Прямий ефір