Медики захоплюються пацієнтами, яких ставлять на ноги: як працює госпіталь ветеранів війни на Рівненщині

Госпіталь ветеранів війни на Рівненщині. Скриншот: kanaldim.tv

У шпиталі для ветеранів війни на Рівненщині займаються реабілітацією захисників після серйозних травм та поранень. Заклад почав приймати військових з 2014 року. Відтоді він постійно розвивався, а його фахівці проходили навчання в провідних спеціалістів. Більше про роботу унікального для України закладу дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

З 2014 року цей лікувальний заклад на Рівненщині розвивався, Його фахівці проходили стажування у провідних європейських клініках. Вже у 2018 році на його базі відкрили перше реабілітаційне відділення на 50 ліжкомісць.

"Сьогодні ми удосконалюємо це, і саме в цьому ми є унікальним. У чому приймає пацієнтів з наслідками важких черепно-мозкових та спінальних травм з усієї України", — розповідає директор госпіталю ветеранів війни Андрій Бурачик.

Шпиталь має потужну матеріальну базу та досвідчених фахівців з реабілітації. Війна триває і кількість пацієнтів невпинно зростає, розповідає керівник закладу. Тому за підтримки Міністерства охорони здоров'я та місцевої влади розпочато будівництво нового корпусу реабілітаційного центру загальною площею понад 10 000 квадратних метрів.

"Це будуть великі просторі реабілітаційні зали, комфортні палати для перебування наших пацієнтів", — пояснює очільник закладу.

На базі госпіталю ветеранів війни запрацював Національний центр спінальної травми. Тут виходжують бійців з найважчими патологіями. Комплексну реабілітацію пацієнтів забезпечує мультидисциплінарна команда.

"Це лікарі фізичної та реабілітаційної медицини. Також туди входять фізичні терапевти, ерготерапевти. Надається психологічний супровід обов'язкова. З пацієнтами також працює мовний терапевт", — розповіла лікарка фізичної та реабілітаційної медицини Оксана Берташ.

Реабілітація — складний і довгий шлях. Успіх можливий лише за умови повної взаємної довіри. У своїй роботі фахівці медичного закладу керуються саме таким принципом.

Пацієнтам до вподоби тренажерна зала, басейн, масаж, пресо терапія та інші ефективні методи відновлення. У реабілітаційному закладі є медичне обладнання, яке багатьом із них допомогло стати на ноги.

Нещодавно медичний заклад отримав унікальне обладнання для реабілітації поранених військових. Це роботизовані тренажери, які навчатимуть ветеранів заново ходити. У медзакладі також планують створити реабілітаційний хаб, який стане першим в Україні за своїми масштабами та можливостями.

Читайте також: Хірург намагається перехитрити мозок: в Україні почали практикувати унікальну техніку протезування

Медіа-партнери
Прямий ефір