Маленька Одеса у Нью-Йорку: в Америці з'явився Український шлях
Брайтон-Біч — район у Брукліні, який відомий як "маленька Одеса". З кінця 70-х років ХХ століття місцевість заселили радянські мігранти останньої хвилі, переважно з України. Уродженець села Білокоровичі, що на Житомирщині, близько 10 років живе у Нью-Йорку. Він волонтерить і працює фінансистом. У березні чоловік передав листа меру Нью-Йорка з ініціативою відзначити подвиг українського народу на мапі міста — так з'явилася назва "Український шлях". Детальніше про цю подію розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".
Олексій Прокопенко — один із тих, кому слід завдячувати за появу топографічної назви "Український шлях" на перехресті двох авеню — Брайтон-Біч та Коні-Айленд.
"В Америці, у Нью-Йорку зокрема, є дуже багато місць, пов'язаних з Україною. Але саме щоб щось мало в назві "Україна" або Ukrainian — такого ще не було. Коли мер міста пообіцяв українцям, що прапор України буде висіти на мерії до перемоги, я подумав, що було б добре щось йому запропонував про Україну", — розповідає Олексій Прокопенко.
Уродженець села Білокоровичі Житомирської області близько 10 років живе в Нью-Йорку, волонтерить і працює фінансистом. У березні 2022 року передав листа меру Нью-Йорка з ініціативою відзначити звитягу українського народу на мапі міста.
"Процедура підняття прапору завершилася і мера оточила охорона — прорватися до нього було неможливо. Генеральний консул України в Нью-Йорку Олексій Голубов на секунду затримав його і розвернув до громади. У цей момент мені треба було просто зробити два кроки, щоб стати перед ним і сказати: "Добрий день. Я з України і я маю для вас пропозицію", — згадує Прокопенко.
Спільна робота дипломатичного корпусу та місцевої української громади принесла результати. 24 серпня 2022 року, якраз у День незалежності України, у нью-йоркському Брукліні влаштували урочистості з нагоди появи топоніму "Український шлях". Надзвичайний і повноважний посол України в США Оксана Маркарова написала про це так:
"Кожен може зробити внесок у нашу боротьбу за незалежність і кожен внесок важливий. А перейменування перехрестя на Брайтоні на Ukrainian Way, яке успішно завершилося сьогодні, у День незалежності України, щей й надзвичайно символічне".
Чому перехрестя з українською назвою в американському місті — це важливо, пояснює кандидат історичних наук Олександр Алфьоров:
"Український шлях в Нью Йорку є ще однією важливою деталлю того, що американці починають розуміти і згадувати, що є Україна, а є Росія. Ми інші. Ми не всі діти "совку".
Читайте також: Історія української мови: ТОП-5 цікавих фактів