Чи вплинуть президентські вибори у США на ситуацію в Україні — думки експертів
На президентських виборах у США змагатимуться Джо Байден та Дональд Трамп. За кого голосуватимуть американці? Як Трампу, попри численні судові справи, все ж таки вдалося обійти колег за партією? Які прогнози експертів та чого чекати Україні від американських виборів? Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".
Дональду Трампу на цих виборах об'єктивно складніше, адже і на праймеріз треба встигнути, і на засідання суду. Точніше судів. Судових справ проти 45 президента США Дональда Трампа багато. Він винен пів мільярда доларів, кажуть експерти.
Американська юстиція не дозволяла Трампу балотуватися у президенти. Відповідне рішення ухвалив суд штату Колорадо. Трамп не мав права висуватися там у президенти, але Верховний суд США рішення скасував. Тобто фактично дав Трампу зелене світло на висування в президенти.
"Це матиме вплив у майбутньому. Усі справи, які зараз на розгляді у судах штатів та федеральних судах, тепер стануть спірними. Вони будуть вирішені через клопотання адвокатів. Рішення в Мейні та Іллінойсі, які також дискваліфікували Трампа на виборах, скасовані. Тож Трамп буде у виборчих бюлетенях в усіх 50 штатах", — пояснив професор права з університету Колорадо Даг Спенсер.
Трамп вже лідирує в опитуваннях американців. Він переміг у праймеріз і набирає популярності остаточно в статусі кандидата від республіканців.
Чому за Трампа голосують? Пунктів виборчої програми у нього багато. Та головне — мігранти. Кандидат від республіканців закликає зміцнити міграційну політику. Серед інструментів — посилення кордону. Візаві Трампа, тобто Байден, готовий до компромісу, але з умовами.
"Є ще одна незавершена справа кордон. Федеральний кордон, про який ми постійно говоримо. У листопаді моя команда розпочала перемовини з двопартійною групою сенаторів на чолі з дуже серйозним консервативним сенатором республіканцем, а також з демократами. Результатом став компромісний законопроєкт щодо безпеки кордонів з найжорсткішими реформами, які коли-небудь бачила країна", — заявив чинник президент США Джо Байден.
Кордон та мігранти — нині ключовий пункт виборчої кампанії і загалом політичної ситуації в державі. Питання нелегального перетину кордону блокує виділення допомоги для України. Законопроєкт на голосування не виносить спікер Палати представників Майк Джонсон. Це республіканець, якого американські ЗМІ тісно пов'язують з Дональдом Трампом.
"Він постійно відтягує свої суди, адже коли справа доходить до слухань, у нього зазвичай дуже погана ситуація. Так само й тут. Ми бачимо, що є двопартійна підтримка, але треба поставити на голосування. Цей пакет потрібен, зокрема, і для відновлення авторитету Сполучених Штатів Америки. Бо коли США роблять заяву, то її треба підтверджувати. Як каже президент Байден: "Не кажіть, що вам важливо. Покажіть ваш бюджет", — резюмував політичний та громадський діяч Юрій Рашкін.
Коли проголосують за допомогу Україні — невідомо. Як до підтримки України ставиться сам Дональд Трамп? Конкретних аргументів він не наводить, лише впевнений, що може домовитись з Путіним за добу, однак не згадує, якою ціною це можливо.
Також цікаво: Надзвичайна загроза національній безпеці: ФБР перевіряє експрезидента США Трампа