Майстерня МамаRada створює нові можливості для працевлаштування мам у декреті 

Шопери майстерні МамаRada. Скриншот: kanaldim.tv

У Білій Церкві на Київщині діє соціальна майстерня МамаRada, де мами в декреті можуть працювати разом зі своїми дітьми. Матусі осучаснюють старовинні українські орнаменти, вишивають футболки, світшоти, шеврони та прапори для військових. Серед майстрів є також мами та дружини захисників. Детальніше про проєкт — у "Ранку Вдома".

Соціальну ініціативу з працевлаштування матусь у декреті започаткувала дизайнерка Віра Сопельник. Жінка родом з Краматорська, жила з чоловіком у Горлівці. У 2014 році росіяни окупували місто. Сім'я змушена була тікати. На той час у Віри було двоє дітей, молодшій доньці було три місяці.

"Ми вимушено переїхали всією сім'єю до Тернополя. Там ми прожили рік, роздумуючи про те, яке буде наше далі майбутнє. Ми міркували, що робити далі. Часто їздили на Закарпаття. Цей колорит мене надихнув. Я почала створювати іграшки. Почала мріяти про роботу з вишивкою", — розповідає співзасновниця соціальної майстерні МамаRada Віра Сопельник.

Віра почала шукати можливості для створення власної справи та дізналася про грант від Міжнародної організації з міграції. Дизайнерка пройшла конкурс та отримала 700 доларів, на які купила вишивальну машинку.

"У 2015 році ми переїхали до міста Біла Церква на Київщині. Тут я швидко знайшла курси машинної вишивки, пройшла навчання. Після цього почала створювати вишивку на тканині. Але поєднувати роботу та догляд за дітьми було непросто. Тому я розмістила в газеті оголошення про пошуки помічниці. Я вказала, що шукаю жінку з дітьми або в декретній відпустці, яка вміє або хоче навчитися шити іграшки", — додала Віра Сопельник.

Так жінка познайомилася з Ганною Дігтяр. Віра та Ганна почали залучати до роботи й інших матусь у декреті. Так з'явилася майстерня "Мама Рада". Переважно займалися виробництвом фартухів з вишитими логотипами. Та повномасштабна війна зупинила роботу багатьох бізнесів. Майстерня втратила замовлення.

"Аби адаптуватися до нових умов, ми почали виготовляти торбинки — шопери з українською символікою. Спочатку це було дуже цікаво. Дуже багато людей їх купували. Згодом ми побачили, що багато інших майстринь почали виготовляти такі шопери", — пояснила співзасновниця MamaRada.

Щоб виділятися серед конкурентів, майстрині МамаRada почали використовувати особливі принтовані стрічки для шоперів. Їх виготовляли з гобелена. також запустили виробництво етносумок з гобелена.

Матусі в декреті осучаснюють старовинні українські орнаменти, вишивають також світшоти та футболки, а ще шеврони та прапори для військових. Серед майстринь — мами та дружини захисників. Свою продукцію МамаRada продає онлайн, а також у місцевих крамничках. Майстрині продовжують розвивати справу та планують відкрити власний шоурум.

Читайте також: Вишивають сорочки для військових — жіноче об’єднання на захисті України

Прямий ефір