Литва твердо каже: Крим — це Україна, — Науседа

Гитанас Науседа. Фото: president.gov.ua

Гітанас Науседа, президент Литви, який перебуває в Україні з робочим візитом, сьогодні, 19 березня, виступив у Верховній Раді. Про це повідомляє кореспондент телеканалу "Дом". 

Свій виступ Науседа розпочав українською мовою. Він нагадав про спільне минуле українців і литовців, і запевнив, що Україна може розраховувати на підтримку Литви й надалі. Зокрема, Литва ніколи не визнає окупацію Криму. 

"Ми, литовці, завжди були поруч, коли українці ставали на захист своєї державності… І хоча минуло сім років від військової агресії, яка зруйнувала міжнародний лад і злагоду в Європі, ми, литовці, далі твердо кажемо: Крим — це Україна. Ми виступаємо за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, і вітаємо ініціативу Києва зі створення міжнародної "Кримської платформи", — сказав Науседа. 

Він також заявив, що Литва підтримує прагнення України вступити до Європейського Союзу, проте українська влада не має забувати про важливість реформ.

"Прагнучи членства в Європейському Союзі, не забувайте, що успіх реформ потрібен насамперед для добробуту населення та стабільності самої держави", — зазначив очільник Литви. 

Раніше Литва закликала міжнародну спільноту посилити санкції проти Росії за її агресію на Донбасі. 

Читайте також: Литва підтримає заявку України на членство в ЄС, — Володимир Зеленський

Прямий ефір