Леонтович з журавлями з'явився на зруйнованому будинку у Києві: хто створив унікальний стінопис

Мурал на вулиці Жилянській у Києві. Скріншот: kanaldom.tv

Будинок на вулиці Жилянській у Києві, куди 17 жовтня 2022 року влучив російський дрон, не підлягає відновленню. Зараз на вцілілій частині будинку розмістили незвичайний стінопис. Роздивитися цей мурал можна з допомогою QR-коду. Достатньо навести телефон на нього, і ви побачите постать відомого на весь світ українського композитора Миколи Леонтовича. Ініціювали проєкт TVORCHI. Як вдалося його реалізувати, дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

Експерти оприлюднили звіт, згідно з яким будинок на вулиці Жилянській у Києві, після атаки ворожого дрона не підлягає реконструкції. Єдиний варіант — повністю його знести й побудувати такий самий. Та поки руїни все ще стоять і слугують доказом злочинів росіян, їх вирішили перетворити на артоб'єкт. На місці зруйнованих квартир встановили мурал, щоправда, віртуальний.

Це ініціатива гурту TVORCHI. Артисти вирішили створити саме віртуальний мурал, адже його неможливо знищити, як і культуру українського народу. Реалізували його в партнерстві з компанією ADVIN, а відкриття присвятили до 145-річчя з Дня народження видатного українського композитора Миколи Леонтовича.

"Відобразити доповнену реальність на зруйнованій будівлі — це завдання з зірочкою. Цього раніше в Україні ніхто не робив. Ми розробили трекінг з різних сторін будинку, щоб картинка відображалася якісно і кожен українець міг побачити мурал через камеру свого телефону при запуску додатка", — розповіла креативна директорка компанії ADVIN Настя Снадна.

На віртуальному муралі можна побачити самого композитора з символічними елементами: журавлями та розбитим серцем. Перегляд зображення супроводжується треком TVORCHI Broken Heart, в якому артисти використали семпл народної пісні "Налетіли журавлі" в обробці Миколи Леонтовича. Таким чином музиканти прагнуть показати світові талант українського композитора, якого всі знають завдяки “Щедрику”.

"Увесь світ знає "Щедрик" Леонтовича, але репертуар композитора дуже багатий. Твір "Налетіли журавлі" мені сподобався, як тільки його вперше почув. Натомість нам дуже не подобається те, що Росія постійно нав'язувала нам комплекс меншовартості. Наприклад, нам завжди казали, що в місті більше російської інтелігенції, що говорити російською круто, що у великих містах культура краща від української, сільської, але це не так. Ми прагнемо це довести", — резюмував саундпродюсер колективу TVORCHI Андрій Гуцуляк.

TVORCHI переконані, що завдяки сучасним технологіям їм вдалося привернути увагу суспільства до того, яку силу та міць дає культурна ідентичність. Побачити віртуальний стінопис можна у Києві за адресою: вул. Жилянська, 116/а.

Читайте також:

Прямий ефір