Конкурс "Війна в об’єктиві": як журналісти допомагають Україні на фронті

Нагородження учасників конкурсу "Війна в об'єктиві". Скриншот: kanaldim.tv

Війна в Україні стала першою, що транслюється практично в реальному часі завдяки новітнім технологіям. Журналісти, що працюють на передовій, відіграють ключову роль. Цьогоріч команда служби зв’язків з громадськістю командування Сил територіальної оборони ЗСУ організувала конкурс журналістських робіт "Війна в об’єктиві", залучивши професіоналів, які допомагають на фронті. Визначення переможців відбувалося серед професійних журналістів, які добровільно долучилися до Сил оборони й зараз захищають Україну. Деталі — у "Ранку Вдома".

Праця журналістів, які перебувають в зоні бойових дій та інформують про події на фронті нині дуже важливою. Адже вони документують те, що завтра стане надбанням історії.

"На нашу думку, журналісти після військових і медиків це дуже вагома складова. Журналіст якраз та ланка, яка має фільмувати, закарбувати історію для того, щоб не було ніякого викривлення, щоб люди знали ту історію в тому вигляді, в якому вона є", — пояснив начальник управління комунікації командування сил ТРО ЗСУ Олексій Дмитрашківський.

Цьогоріч команда служби зв'язків з громадськістю командування сил територіальної оборони ЗСУ започаткувала конкурс журналістських робіт, присвячених національному спротиву та обороні України "Війна в об'єктиві".

"Оголошували конкурс, було сім номінацій. Було майже 400 заявок. Було 241 учасник. Ми відібрали шорт-листи, які направили членам журі. Кожен з них виставляв бали, згідно з якими визначали переможців", — додав Олексій Дмитрашківський.

Визначали переможців професійні журналісти, які свідомо доєдналися до сил оборони та захищають Україну на фронті.

"Насправді це дуже велика робота, бо переглянути 60 матеріалів, перебуваючи на службі, важко. Втім, ми з цим впоралися. Я можу сказати, що мені все сподобалося. Це дуже класний внесок. це розповідь про те, що відбувається на цій війні. Не кожна людина готова навіть наблизитися за 200 кілометрів до тих місць, де були ці журналісти й що вони знімали. Мені здалося, що роботи дуже потужні. Сподобалось, що було дуже багато мені невідомих авторів", — зізнався член журі, військовослужбовець НГУ Євген Спірін.

Членам журі довелося ретельно ознайомитися з кожною роботою та виставити оцінку за п'ятибальною шкалою у семи номінаціях. Серед конкурсантів були й наші колеги з телеканалу Freedom з телесюжетом "Тортури та голод. Історія військового, який пережив два роки російського полону".

"Сюжет був присвячений полоненому, який повернувся та поділився своєю історією. Мені порадили подаватися, бо я з Харківської області, це місце яке щоденно потерпає від обстрілів. Треба було знайти сюжет про те, які наші люди незламні. Я відразу згадала цю історію, яку й подала на конкурс. Війна триває не тільки на лінії фронту, а люди починають забувати. Треба нагадувати, гуртувати усіх, аби перемогти", — зізналася журналістка телеканалу Freedom Наталія Білокудря.

Кожен з переможців конкурсу "Війна в об'єктиві" отримав унікальну нагороду — статуетку, яка символізує роботу того чи іншого медійники. Так, Богдан Пападін з видання "Бутусов +" переміг у номінації Найкращий оператор та отримав особливий об'єктив.

"Нагороду я отримав за операторську роботу. Це кадри зі штурму 59-ї бригади. Ми знімали це торік влітку. Події розгорталися південніше Авдіївки. Тоді група "Рух" виконувала штурмові дії та захопили важливу позицію. У військовий журналістиці такого ще не робили, коли військовий журналіст бере участь у штурмі разом з військовою бригадою. Це певного роду такий унікальний випадок. Можливо, журі це й відзначило", — зазначив оператор видання" Бутусов+" Богдан Пападін.

Наразі перший фестиваль журналістських робіт завершився, але команда ТрО Медіа вже будує плани на наступний рік і обіцяє зробити захід ще масштабнішим. Аби прозвітувати перед суспільством про роботу журналістів. Для цього планують залучити більше партнерів та запросити ще більше учасників.

Також цікаво: Геноцид кримськотатарського народу на прикладі однієї родини — робота учениці для МАН

Прямий ефір